sonda ve hasta altı bezi ödemeleri 2019

elhak

Üye
Üye
Hükümet bazı medikal ürünlerin ödemelerini artırdığı söyledi sonda ve hasta alt bezine ödemeler artırıldı mı?

gresunlu

Üye
Üye
evet ben medıkalcım ıle görüştüm artık şimdılık fark almıcakmış ssk zam yapmış facade omurilik felclileri sayfasında paylaşmışlar buraya atamadım

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hasta bezinin SGK tarafından karşılanması için uzman doktor raporu gerekmektedir. Hastaların 2 aylık rapor alması ve bu raporu 2 ayda bir yeniletmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra 2 yaşından küçük olan çocukların hasta bezinin karşılanması Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmamaktadır. SGK tarafından bezin karşılanması sayesinde bez sebebiyle yaşanan maddi zararların azaltılması amaçlanmaktadır. Fakat karşılanacak hasta bezleri için bir üst sınır da bulunmaktadır. Alınan sağlık raporu sayesinde hasta bezler ücret ödenmeden alınabilmektedir.

SGK bez yardımı bir ay için 120 adet olarak belirlenmiştir. Bezler 2 aylık verilmektedir. Başvurusu kabul edilen vatandaşlar, 2 aylık 240 adet bez alma hakkına sahiptir. Ancak üst limitler hastanın durumuna göre de değişebilmektedir. Herkesin alabileceği ücretsiz hasta bez adedi sağlık durumuna göre değişmektedir. Genel olarak bir gün için kişinin alabileceği maksimum bez sayısı 4 olmaktadır. 2019 senesinde bez için yapılan yardım ödemesi ise 255 TL olmaktadır.

serbetcimehmet

Üye
Üye
bez fiyatları uçmuş arkadaslar normal ıslaklık göstergeli bel bantlı hasta bezi büyük boy 2 aylık 240 adet bez e ödeyecegim fiyat 855 tl 255 lirası karsılanıyor benim ödeyecegim para 600 tl önceden 120 tl ödeniyordu 88 tl bankaya geri yatırılıyordu 120 adet bez için aylık 32 lira ödüyorduk 120 adet beze 240 adet içinde 64 lira şimdi 600 lira ki daha kaliteli bez istersen 2 aylık 240 adet bez için 1000 lirayı buluyor ve yine engellinin hakları elinden alınıp bazı medikallere peşkek çekilmekde güya engelliler çok düşünülüyor böyle sahtekarlık olmaz yazık ya mebal alıyorsunuz

nasip

Üye
Üye
2019 yılı için sonda ve alt bezi yardımı net kaç lira bilen var mı ?

nasip

Üye
Üye
omurilik felçlileri sayfasından alıntıdır
Merhaba arkadaşlar,

Yıllardır zamlanmayan sonda ve hasta alt bezi fiyatları sonunda zamlandı. 4 Eylül 2019 itibari ile sgk sut'da yayınlandı.

Zam için çok yaptığımız imza kampanyalarına, bimer'e ve Cimer'e dilekçe kampanyalarımıza katılan herkese çok teşekkür ederiz.
Bizim haricimizde farkı kampanyalar ve kamuoyu oluşturan herkese de teşekkür ederiz.

Zam fiyatları ise %27 oranında yapılarak adet fiyatı: 1,35 ₺ 'den 1,76₺ olmuştur. 2 Aylık 360 adet ödemesi de 633₺ olmuştur.

Artık Medikal firmalara sonda için fark vermeyeceksiniz.

Hasta alt bezi fiyatı ise, 1,06₺ den 1,26₺ olmuştur. Bu fiyat çok yetersiz olmuş.

Screenshot_4.png.bf98b01fa889e9a8e4195bbfceef3901.jpg

nasip

Üye
Üye
omurilik felçlileri sayfasından alıntıdır
Merhaba arkadaşlar,

Yıllardır zamlanmayan sonda ve hasta alt bezi fiyatları sonunda zamlandı. 4 Eylül 2019 itibari ile sgk sut'da yayınlandı.

Zam için çok yaptığımız imza kampanyalarına, bimer'e ve Cimer'e dilekçe kampanyalarımıza katılan herkese çok teşekkür ederiz.
Bizim haricimizde farkı kampanyalar ve kamuoyu oluşturan herkese de teşekkür ederiz.

Zam fiyatları ise %27 oranında yapılarak adet fiyatı: 1,35 ₺ 'den 1,76₺ olmuştur. 2 Aylık 360 adet ödemesi de 633₺ olmuştur.

Artık Medikal firmalara sonda için fark vermeyeceksiniz.

Hasta alt bezi fiyatı ise, 1,06₺ den 1,26₺ olmuştur. Bu fiyat çok yetersiz olmuş.

Screenshot_4.png.bf98b01fa889e9a8e4195bbfceef3901.jpg

elbetbirgün48

Üye
Üye
Herkese selamlar bende bugün itibari ile tak aldım. Tedarikci medikalcim tak sondasına zam geldiğini ve sgk bunu karşılamadığını oluşan farkında hastalardan aldığını iletti genel olarak araştırma yaptığımda 600.700.800 tl gibi far isteyenler olmuş ben normalden 30 adet fazla alıyordum 2 aylık 390 adetine 25o tl fark ödedim gelecek ay daha da yükseleceğini söylediler. Bunun için devlet büyüklerine sesimizi duyurmamız için ne yapmalıyız CİMERE başvuru harici çünki CİMERE defalarca başvuru yaptık bi sonuç alamadık. Herkese teşekkürler...

Tekerlekli Sandalye