Soner Arıca ve Müzikleri

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
soner_arica.jpg

Soner Arıca (d. 5 Şubat 1966, Fatsa, Ordu), Türk pop müzik şarkıcısı, müzisyen, müzik yapımcısı ve prodüktör..

7 çocuklu bir ailenin son üyesi olarak dünyaya gelen Soner Arıca, ilkokulu Fatsa'da, Sakarya ve Dumlupınar İlkokulları'nda okudu. Orta öğrenimini Fatsa Ortaokulu'nda tamamladıktan sonra Şişli Koleji'nde lise eğitimini yapmak üzere İstanbul'a geldi. Lise eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünü kazandı.

1986 yılında profesyonel mankenlik hayatına başladı. 5 yıl mankenlik yaptı. Mankenlik yaparken, bir reklam ajansında casting sorumlusu ve prodüksiyon asistanı olarak görev aldı. Müzik hayatına atıldığı 1992 yılında mankenlik mesleğini tamamen bıraktı.

Ayrıca Erdoğan Arıca'nın kardeşi ve Kadir İnanır'ın da yeğenidir. "Bir Umut", 1992 Mart ayında ilk albümünü çıkarırken 3 şarkıya klip çekmiştir. "En güzel serüven", 1994 Temmuz'da ikinci albümünü çıkarırken 4 şarkıya klip çekmiştir. "Yaşıyorum", 1995 Haziran'da üçüncü albümünü çıkarırken 9 şarkıya klip çekmiştir. "Yalvarma", 1996 Temmuz'da ilk single albümünü çıkarırken "Yalvarma" adlı klip çekmiştir. "Her şey yolunda", 1997 Ocak'da dördüncü albümünü çıkardı.

Albümün çıkış parçası olan "Efkarlıyım" dır. "Sen mutlu ol", 1998 Eylül'de ikinci single albümünü çıkarırken 3 şarkıya klip çekmiştir. "Şarkılar var", 2000 Ocak'da beşinci albümünü çıkarırken 4 şarkıya klip çekmiştir. "Remix 2000", 2000 Ekim'de ilk remix albümünü çıkardı. "Kusursuz Aşk", 2001 Eylül'de çıkaran altıncı albümüdür. "Remix 2002", 2002 Ekim'de ikinci remix albümünü çıkardı.

"Aşkla oldu - Best of Soner Arıca", 12 Haziran 2003'de çıkaran yedinci albümüdür. Bu albümün çıkış parçası olan "Vefasız" dır."Hatıram Olsun", 26 Haziran 2004'te çıkaran üçüncü single albümüdür. "Benim adım aşk", 21 Mayıs 2005'te çıkaran sekizinci albümüdür. "Bu yaz biz", 29 Temmuz 2006'da çıkaran son single albümüdür.

Tekerlekli Sandalye