Sonradan engelli emeklilik şartlari

mustafa67

SMS Activated
Merhaba, 01.03.1963 doğumluyum. Ilk işe giriş tarihim 01.11.1986 şu ana kadar 3668 prim gün sayim var. 3 ay önce talihsiz bir olay sonrasi yüzde 41 engelli raporu aldim. Emekli olmam için hangi şartlar gerekmektedir. şimdiden çok teşekkür ederim

15 yıl hizmet süresi 3600 gün prim gün sayısıyla emekli olursunuz. Gerekli süreyi doldurmuşsunuz. Bundan sonra yapanız gereken SGK il müdürlüğüne kademeli engelli emekliliği için başvuruda bulunmak.

Yaklaşık 9 gün önce %49 sürekli olduğu söylenen vergi indirimi adı altında başvurduğum raporumun onaylandığı hastane kuruluna girdim. 1990 sigorta başlangıcım ve 7900 gün prim ile ssk lı aktif çalışanım.Vergi indirimi için işyerime yazı geldikten kaç ay sonra emeklilik için müracaat etmeliyim.Benim çegincem emekli olduktan sonra raporumun sürekli olmasına rağmen tekrar çağırma, kontrol olduğunda ters doktorlara düşmek. Ya da Maliye de itiraz ediyormuş. Şu anda bir işim var çalışıyorum ama emekli olup ayrıldıktan sonra bu tür durumlarla karşı karşıya kalıp hazır işimi de kaybetmek bayağı bir sıkıntı olur. Bu konu da görüş ve fikirlerinizi paylaşırmısınız arkadaşlar. Teşekkürler.

SM-E500H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Geri