Sonradan özürlü olan memurun emekliliği?

mehgul43

SMS Activated
Merhaba ben 2005 yilinda memur olarak atandim 2010 yilinda psikyatrik bipolar hastaliğindan yüzde kirk rapor aldim vergi indirimimi yeni yaptirdim ve yeniden yüzde kirk rapor aldim 2005 den önce özel sektörde çaliştim ssk girişim 1998 yilidir hastaliğim ilerledi buna göre ne zaman emekli olurum halis bey rica etsem bilgi verirmisiniz

Sonradan engelli olan memur statüsünde emekli olacaksınız. Buna göre;

Çalışmaya Başladıktan Sonra Engelli Olan Memurun Emekliliği

Doğuştan değilde işe başladıktan sonra engelli olan memurlar engellilik durumlarını, usülene uygun olarak alınmış – düzenlenmiş sağlık kurulu raporu ile belgeleyen ve bunu sosyal güvenlik kurumuna bildiren engelli memurlar ise şu şartlarda emekli olurlar.
Sakatlık oranı yüzde 50 ilâ yüzde 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 5 bin 760, yüzde 40 ilâ 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 6 bin 480 gün uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla istekleri halinde emekli olacaklar.

teşekkürederim halis bey bu durumda emekli olabilme şansım varmı acaba Halil bey teşekkürederim benim ssk girişim 1998 ama 1998 den beri memur değilim yüzde kirk raporum var sonradan engelli oldum emekli olabilirmiyim net bişey dermisiniz rica etsem anlayamadim çünkü 6000 küsür gün demişsiniz kaç yil ediyor

Geri