Sonunda covid19 gelip benide buldu.

Suffle

Üye
Üye
Bugün karantinanın ikinci günündeyim.

Testim dün pozitif çıktı.

Aşırı üşüme ve sersemlik şikayetim vardı. Ateşim 39.5 olduğu için hastaneye başvurdum.

Çalışmadığım için haftanın 7 günü evdeyim.

Eşim dostum arkadaşım olmadığı için sosyalleşme olayım da hiç olmadı.

tek başıma da gezmeyi sevmediğim için yine sokağa çıkmıyorum.

Samimi olduğum komşularımla da epeydir gitme gelme yapmadık.

Ben bu virusu nerden kaptım hiçbir fikrim yok.

Ama bugün sırtım ağrımaya başladı.

İlaca başladım.

İnşallah kolay atlatırım.

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Çok geçmiş olsun. Güzel haberlerini bekliyoruz.

septik

Editör
Editör
Geçmiş olsun, bahsettiğiniz durumda nasıl bulaştı acaba, şaşırdım açıkçası. Tanıdıklarım içersinde hasta olanlarda nasıl bulaştı anlayamadım o kadarda dikkat ettim ama markete gittim veya bir yere uğradım diyorlardı. Şu son varyantlar aşırı bulaşıcı olduğu biliniyor ama evde otururken yakalanmakta ancak aile fertlerinden kaynaklı olduğundan bahsediliyor.

İlaçlarınızı tarif edildiği gibi ihmal etmeden kullanmaya çalışın, buna rağmen kendinizi kötü hissetmeye başlarsanız hemen 112 yi arayın tez zamanda iyi haberlerinizi bekliyoruz.

UGUR89

Moderatör
Moderatör
Geçmiş olsun.

Suffle

Üye
Üye
Geçmiş olsun, bahsettiğiniz durumda nasıl bulaştı acaba, şaşırdım açıkçası. Tanıdıklarım içersinde hasta olanlarda nasıl bulaştı anlayamadım o kadarda dikkat ettim ama markete gittim veya bir yere uğradım diyorlardı. Şu son varyantlar aşırı bulaşıcı olduğu biliniyor ama evde otururken yakalanmakta ancak aile fertlerinden kaynaklı olduğundan bahsediliyor.

İlaçlarınızı tarif edildiği gibi ihmal etmeden kullanmaya çalışın, buna rağmen kendinizi kötü hissetmeye başlarsanız hemen 112 yi arayın tez zamanda iyi haberlerinizi bekliyoruz.
Çok teşekkür ederim. Evde bulaşması imkansız çünkü annem evde yok 15 gündür. Kendi annesinde kalıyor.

Engelli maaşımı çektiğim gün yani ayın 6'sında mahalle merkezinden eve dönerken canım lahmacun yemek istedi. Girdim 2 tane lahmacun yedim. Olduysa orda oldu galiba :(

septik

Editör
Editör
@Suffle

O yada bu bahaneyle bir şekilde sadece covid değil hertürlü hastalığa yakalanabiliyoruz malesef.
Aslında istatisksel açıdan bakılırsa covide yakalanmış olunsada %97-98 oranla ağırlaşmadan hafif veya orta derecede hasarla yada hiç hissetmeden kurtulunuyor. Fakat düşükte olsa risk oluşu ve kendimizeden duyduğumuz şüpheler psikolojik olarak yetiyorda artıyor insana.
En çok endişe duyduğum konu ise hastalığın sürekli değişmesi ve çeşitli varyasyonlarla karşımıza çıkması.
Diğer bir konu ise insanlığın hakikatten sınıfta kalmış olması, aylar öncesinde aşı bulunuyor, uygulanıyor ve bir başarı söz konusu iken aşıyı bulan ülkelerin sadece çıkarlarını düşünüp ne patentini satıyorlar nede ücretsiz olarak paylaşıyorlar. Hala aşı ulaşmamış bir çok ülke var ki sebeb fakir olmaları. Tek söylenebilecek şey yazıklar olsun.
Neyseki bizde kendi aşımızı üretmede son aşamalara gelindi, büyük ihtimalle sonbahardan itibaren kendi aşımızı kullanmaya başlarız.

Siz eğer ayın 6 sında yakalandığınıza eminseniz bugün 16 sı bir ara hastalığa yakalananları 10 gün karantinaya alıyorlardı fakat sonradan tekrar 14 güne çıkardılar, buda demek oluyorki hastalığın sizdeki seyri ciddi bir hale gelmeden 10 günü geçirmişsiniz bile inşalah kısa süre içersindede tamamen kurtulursunuz.

Suffle

Üye
Üye
@Suffle

O yada bu bahaneyle bir şekilde sadece covid değil hertürlü hastalığa yakalanabiliyoruz malesef.
Aslında istatisksel açıdan bakılırsa covide yakalanmış olunsada %97-98 oranla ağırlaşmadan hafif veya orta derecede hasarla yada hiç hissetmeden kurtulunuyor. Fakat düşükte olsa risk oluşu ve kendimizeden duyduğumuz şüpheler psikolojik olarak yetiyorda artıyor insana.
En çok endişe duyduğum konu ise hastalığın sürekli değişmesi ve çeşitli varyasyonlarla karşımıza çıkması.
Diğer bir konu ise insanlığın hakikatten sınıfta kalmış olması, aylar öncesinde aşı bulunuyor, uygulanıyor ve bir başarı söz konusu iken aşıyı bulan ülkelerin sadece çıkarlarını düşünüp ne patentini satıyorlar nede ücretsiz olarak paylaşıyorlar. Hala aşı ulaşmamış bir çok ülke var ki sebeb fakir olmaları. Tek söylenebilecek şey yazıklar olsun.
Neyseki bizde kendi aşımızı üretmede son aşamalara gelindi, büyük ihtimalle sonbahardan itibaren kendi aşımızı kullanmaya başlarız.

Siz eğer ayın 6 sında yakalandığınıza eminseniz bugün 16 sı bir ara hastalığa yakalananları 10 gün karantinaya alıyorlardı fakat sonradan tekrar 14 güne çıkardılar, buda demek oluyorki hastalığın sizdeki seyri ciddi bir hale gelmeden 10 günü geçirmişsiniz bile inşalah kısa süre içersindede tamamen kurtulursunuz.

Suffle

Üye
Üye
12 nisan pazartesi akşamı çay içip televizyon izlerken saat 21:40 gibi ilk önce midem bulanmaya başladı. Zamanında Radyoterapi tedavisi alırken verdikleri bulantı ilacından içtim hemen. Bulantım geçti. Televizyon izlemeye devam ederken saat 23:00 gibi aşırı üşümeye başladım. Gittim hırka giydim geçmeyince kombiyi açtım. Baktım üşümem geçmiyor. Ateşimi ölçeyim dedim. 39.5 çıktı. Yarım çay bardağı sirke içtim güç bela. Gece 1 gibi uykum olmamasına karşılık sersemleşme hissi başladı. Mide bulantım geri geldi. 112 yi aradım. Gelip götürdüler. Ateş düşürücü iğne yaptılar. Akciğer görüntüsü çekeceklerdi. Ama covid poliklinik te tomografi arızalıydı. Emar çekmek istediler. Ama emara giremiyorum. Emar çekimi uzun sürdüğü için o makinenin içinde panik oluyorum. Son çare röntgen çektiler. Sonra doktor pcr testini verdikten sonra eve gidebilirsin dedi.

13 nisan salı günü saat 12 gibi sonucum çıktı. Saat 16 gibi geldiler ilaçları bıraktılar.

Karantinam 10 gün.

13 nisan başlangıç 22 nisan bitiş. Pozitif çıkan ilk günü birinci gün sayıyorlar.

İkinci gün aşırı sırt ağrılarım oldu ama geçti.

Bende tat ve koku kaybı olmadı.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Suffle,

Geçen hafta siteye girdiğimde seni göremedim yani hiçbir yeni yazın yoktu acaba diye düşündüm ve ne yazık ki 6.hissim çok güçlü olduğundan tahminim doğru çıktı :(

Öncelikle çok çok geçmiş olsun, eminim en kısa zamanda bunu da atlatacaksın...

İşte ne lahmacunmuş ama keşke paket yaptırıp eve götürseydin dicem ama olan oldu artık bunları düşünme...

Başımıza gelen her olayda nedeni düşünürüz oysa olan oldu artık nedenin ne önemi var? Önemli olan sonuç ama işte bu salgının sana, nereden nasıl bulaştığı konusunda başkalarına da örnek olması açısından çok iyi yaptın paylaşmakla...

İlaçlarını düzgün düzgün kullan ve sonrasında mutlaka kontrole git, her ne olursa olsun kendini bırakma, diğer ilaçlarını da ihmal etme...

Sağlıcakla kal, paylaşımla kal dileklerimle,

Suffle

Üye
Üye
Selam Suffle,

Geçen hafta siteye girdiğimde seni göremedim yani hiçbir yeni yazın yoktu acaba diye düşündüm ve ne yazık ki 6.hissim çok güçlü olduğundan tahminim doğru çıktı :(

Öncelikle çok çok geçmiş olsun, eminim en kısa zamanda bunu da atlatacaksın...

İşte ne lahmacunmuş ama keşke paket yaptırıp eve götürseydin dicem ama olan oldu artık bunları düşünme...

Başımıza gelen her olayda nedeni düşünürüz oysa olan oldu artık nedenin ne önemi var? Önemli olan sonuç ama işte bu salgının sana, nereden nasıl bulaştığı konusunda başkalarına da örnek olması açısından çok iyi yaptın paylaşmakla...

İlaçlarını düzgün düzgün kullan ve sonrasında mutlaka kontrole git, her ne olursa olsun kendini bırakma, diğer ilaçlarını da ihmal etme...

Sağlıcakla kal, paylaşımla kal dileklerimle,
Çok teşekkür ederim çok sağ olun. Kader veya nasip diyelim bu talihsiz olaya.

Şu an bu satırları yazarken her ne kadar panik yapmamaya çalışsamda yaklaşık 1 buçuk saattir sol gözüm ciddi anlamda bulanık görmeye başladı. Umarım mevcut görme kaybımı artıracak olumsuz bir durum ile karşılaşmam.

İlaçlarım yarın akşam bitiyor. 22 nisanda da karantinam bitiyor.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Çok teşekkür ederim çok sağ olun. Kader veya nasip diyelim bu talihsiz olaya.

Şu an bu satırları yazarken her ne kadar panik yapmamaya çalışsamda yaklaşık 1 buçuk saattir sol gözüm ciddi anlamda bulanık görmeye başladı. Umarım mevcut görme kaybımı artıracak olumsuz bir durum ile karşılaşmam.

İlaçlarım yarın akşam bitiyor. 22 nisanda da karantinam bitiyor.
İyi haberlerini bekliyoruz.

DERGÂH 63

Üye
Üye
Geçmiş olsun geçen yazin bende çok kötü yakalandim. Bu illerin ilacı yok içtiğimiz ilaçlar yardımcı ilaçlardır. Doktorun bana dediği boğazına çok iyi bakacaksın. Bol bol bol yiyeceksin. Gerçi bu hastalıkta iştah kapaniyo zorlayıp yiyeceksin. Inşallah böyle yaparsan tez zamanda atlatırsın.

yade

Üye
Üye
geçmiş olsun Allah acil şifalar versin c ve d vitamini takviye alın bal zencefil limon karıstırıp kullanın şeker rahatsızlığınız yoksa tabi

Tekerlekli Sandalye