Sony Xperia C,Xperia C3,Xperia E3,Xperia E1,Xperia E Telefon İncelemeleri

Android 4.2.2 İşletim sistemi ile birlikte gelen Sony Xperia C akıllı cep telefonunun 1.2 GHz'lik 4 çekirdekli işlemcisi, 1 GB'lık Ram kapasitesi ve 8 megapiksellik kamerası artıları arasında.

Sony Xperia C.jpg

Sony Xperia C Telefon İncelemesi

Sony Xperia C akıllı cep telefonunun başlıca özellikleri;

Ekran Boyutu: 5 540 x 960 Piksel TFT
İşletim Sistemi: Android 4.2.2 (Jelly Bean)
İşlemci Hızı: 1.2 GHz (4 çekirdek)
Dahili Hafıza: 4 GB
Ram: 1 GB
Kamera: VGA Ön ve 8 Mp Arka
Pil: 2390 mAh
Ağırlık: 153 gr
Kalınlık: 8.9 mm

4 GB'lık dahili hafızası bulunan Sony Xperia C ayrıca 32 GB'a kadar da mikro SD kartlarıda desteklemekte ve cihazda 2390 mAh'lık güçlü bir Pil kapasitesi bulunmakta.

Ön tarafında VG kalitesinde kamerası bulunan Sony Xperia C'nin arka tarafında ise 1080p HD video kaydı yapabilen 8 megapiksellik kamerası bulunmakta.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sony Xperia C3 Telefon İncelemesi

Japonya merkezli teknoloji devi Sony'nin 8 Temmuz 2014 tarihinde yeni akıllı telefon duyuracağı iddia edilmişti. Nitekim beklendiği gibi oldu ve Sony, geliştirmiş olduğu selfie odaklı ilk akıllı telefonunu duyurdu. Sony Xperia C3 adını taşıyan bu cihaz 'dünyanın en iyi selfie çekebilen akıllı telefonu' olarak lanse edildi.

Sony Xperia C3 adlı akıllı telefonun ön tarafında LED flaş destekli 5MP kamera bulunuyor. Aynı zamanda ön kamera 720p çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Selfie çekmeyi seven kullanıcılara yönelik geliştirilen Xperia C3, PROselfie adını taşıyan yazılım uygulaması ile birlikte geliyor. Sony Xperia T2 Ultra'da karşımıza gelen Portrait Retouch ve AR effect gibi uygulamaların ön kamera ile kullanılabilir olduğunu da belirtelim.

Özellikleri bakımından Sony Xperia C3, 5.5 inç büyüklüğünde ve 720x1280 piksel çözünürlüğünde IPS ekrana sahip. Gücünü Qualcomm'un 1.2GHz saat hızında çalışan dört çekirdekli işlemci barındıran Snapdragon 400 (MSM8X26) yonga setinden alan cihazda, Adreno 305 ve 1GB RAM bulunuyor. 8GB dahili depolama alanı sunan cihaz, Bluetooth 4.0 ve Battery STAMINA Mode 3.0 gibi özelliklerin yanı sıra arka tarafında 8MP Exmor RS kameraya sahip. Sony Xperia C3, 156 x 78.5 x 7.6 mm boyutunda ve 150 gram ağırlığında.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Sony Xperia E3 Telefon İncelemesi

Sony Xperia E3 akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.5 480 x 854 Piksel IPS
İşletim Sistemi: Android 4.4 (KitKat)
İşlemci: 1.2 GHz (4 çekirdek)
Ram: 1 GB
Kamera: VGA Ön ve 5 Mp Arka
Pil: 2330 mAh
4G (LTE): Var
Çift Hat: Opsiyonel
Ağırlık: 143 gr
Kalınlık: 8.5 mm

Android 4.4 (KitKat) işletim sistemi ile gelen Sony Xperia E3 akıllı cep telefonunun birde Çift sim kartı destekleyen modeli Sony Xperia E3 Dual modeli mevcut.

Cortex A7 1.2 GHz 4 çekirdekli Qualcomm MSM8926-2 Snapdragon 400 işlemciye sahip olan cihaz 4 GB'lık dahili hafızasına ek olarak ayrıca 32 GB'a kadar da mikro SD hafıza kartlarını da desteklemekte.

Cihazın 5 megapiksellik arka kamerası 1080p Full HD video kaydı yapabilmekte ve ayrıca RDS destekl FM radyosunun yanı sıra A-GPS desteği de bulunmakta.

Sony Xperia E3 ayrıca Yeşil, Siyah, Beyaz ve Bakır rengi renk seçeneklerine sahip.

Sony Xperia E1 Telefon İncelemesi

Sony Xperia E1 akıllı cep telefonu ve başlıca teknik özellikleri;

Ekran: 4.0'' 480 x 800 Piksel TFT
İşletim Sistemi: Android 4.3 (Jelly Bean)
İşlemci: 1.2 GHz (Çift çekirdek)
Ram: 512 MB
Kamera: 3.15 Megapiksel
Pi: 1750 mAh
Çift Hat: Opsiyonel (E1 Dual modeli)
Ağırlık: 120 gr
Kalınlık: 12 mm

Sony Xperia E1 akıllı cep telefonu Android 4.3 (Jelly Bean) işletim sistemi ile birlikte geliyor fakat Android 4.2 (KitKat) sürümü hazır durumda. Yani cihazı aldıktan sonra işletim sistemini Android 4.2 (KitKat)'a yükseltebilirsiniz.

4 BG'lık dahili hafızası bulunan cihaz 32 GB'a kadar mikro SD hafıza kartlarını desteklemekte.

3.15 megapiksel arka kamerası bulunan cihazın görüntülü görüşme için ön kamerası bulunmamakta.

Daha çok orta sınıfa hitap edeceğini söyleyebileceğimiz Sony Xperia E1'in FM Radyosu ve A-GPS desteği de bulunmakta.

Ayrıca Sony Xperia E1'in birde Çift Sim kartı destekleyen modeli Xperia E1 Dual mevcut.

Sony Xperia E Telefon İncelemesi

Sony Xperia E'nin başlıca özellikleri;

Ekran: 3.5 320 x 480 Piksel
İşletim Sistemi: Android 4.1
İşlemci Hızı: 1 GHz
Ram: 512 MB
Ağırlık: 115.7 Gr
Kamera: 3.15 Megapiksel
Pil: 1530 mAh

Sony Xperia E, özellikle orta segmentteki kullanıcılara hitap edecek olan bir akıllı telefon diyebiliriz.

1 GHz işlemciye ve 512 MB Ram kapasitesine sahip olan Sony Xperia E'nin 4 GB'lık dahili hafızasının 2 GB'lık kısmı kullanıcı için ayrılmış ama hafızasını SD kart ile 32 GB daha arttırmanız mümkün.

Ekli dosyalar

• Sony Xperia C.jpg
    Sony Xperia C.jpg
    48 KB · Görüntüleme: 131
Geri