Sorularınızı Özel Mesaj Yoluyla Değil Forumlar Üzerinden Dile Getirin

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba arkadaşlar,
Son zamanlarda foruma üye olan arkadaşlar 2022 maaşı, evde bakım maaşı, engelli emekliliği, h sınıfı ehliyet v.b gibi konulara dair sorularını forumda sormak yerine Özel Mesaj yoluyla soruyorlar. Bende her defasında onları foruma yönlendirerek sorularını forumlarda ki ilgili kategorilerde sormalarını için yönlendiriyorum.

Peki Neden Özel Mesajla Sorulan Sorulara Cevap Vermiyorum:
1: Özel mesajla sorulan soruyu sadece ben görebilirim. Vereceğim cevabıda sadece soruyu soran arkadaş okur. Oysa Forumlarda sorulan soruları herkes görebilir. Buda sorulan sorulardan ve o sorulara verilen cevaplardan herkesin yararlanması anlamına gelir.

2: Bu forumun açılma nedeni engelliler adına toplumda farkındalık oluşturmak olduğu kadar gerek forum yöneticilerinin gerekse forum üyelerinin yaşanan sorunlara merak edilen sorulara (2022 maaşı, evde bakım, h sınıfı ehliyet v.b gibi) daha önce yaşadıkları tecrübelere dayanarak cevaplar vermesi ve böylelikle o soruların - sorunlarının çözümünde olabilecek en kısa yolu önermesi mantığıyla açılmıştır.
İşte tamda bu nedenden dolayı sizde sorularını Özel Mesaj yoluyla değil forumlar üzerinden sorun ki sizin sorunuza verilen cevaplardan başkalarıda yararlanabilsin.

3: Bana yada forumda yöneticilik yapan bir başka kişiye Özel Mesaj yoluyla soru sormakla sorunuza daha kısa sürede yanıt alamazsınız. Zira özel mesaj yoluyla sorduğunuz soruyu tek bir kişi okurken forumlarda sorulan soruları tüm üye ve misafirler okur. Ve yine özel mesaj yoluyla sorulan soruya tek bir kişi cevap verirken forumda sorulan sorulara tüm üye ve yöneticiler cevap verebilir.
Bu nedenle sorunuza daha kısa zamanda yanıt arıyorsanız Özel Mesaj yoluyla değil FORUMLARDA İLGİLİ KATEGORİYE YENİ KONU AÇARAK sorunuz.

Son düzenleme:
M

mavibalina2012

Guest
özel mesaj yoluyla sorulan sorulara cevap vermek...

Arkadaşlar lütfen forumda soracağımız soruları özel mesaj yoluyla sormayalım...Forumda sorduğumuz vakit bizimle benzer sorunları yaşayan diğer arkadaşlarımızda bilgi sahibi olacaktır...Eğer daha çabuk bilgi edinmek anlamında özel mesaj yoluyla soru soruyorsanız emin olun günün ileri saatlerine bile kalmadan moderatör arkadaşlarımız sizleri bilgilendirecektir...

Bana özel mesaj yoluyla soru soran arkadaşlarımıza cevap vermediğim için onlardan özür dilerim...Çünkü ben de işim ve uğraşılarım vb. sebeplerle foruma çok sık giremiyorum bazen günlerce girmediğimde oluyor o vakitte belki sorulan sorulara cevap vermek anlamsız kalıyor...Bu olay diğer kategori yöneticisi arkadaşlarım için de geçerli...Yanlış anlaşılmamayı temenni ediyorum ancak bazı nedenlerden dolayı cevabın özel olması isteniyorsa o vakit forumda sorunu söyleyen hakkında bilgi vermeden genel hatlarıyla durumu forumdan yazabilirim.... Cevap vermediğim sorular forumda tekrardan sorulursa cevap vermeye ben de diğer arkadaşlar gibi hazırım...Sağlıcakla ve esenlikle kalmanız dileklerimle...

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bu konunun açılış tarihi 2010. O zamandan bu zamana değişen bir şey olmadı. Hiç bir şart altında (yukarda açıkladığım nedenlerden dolayı) özel mesaj yoluyla sorulan sorulara cevap vermiyorum. Buna rağmen hergün ö.m yoluyla soru geliyor. Bundan sonrada değişen bir şey olmayacağını biliyorum. Ama ben ısrarla ve haklı gerekcelerimden dolayı ö.m yoluyla sorulan hiç bir soruya cevap vermeyeceğim.

nazif eren

Üye
Üye
60 raporum 50 gün oldu bi aber gelmedi ereye zormam lazım alil bey iyi günler

Hakan.60

Üye
Üye
Halil abi forumun deli doktoru da ben oldum.
Tüm psikiyatrik hastalıkları özelden bana soruyorlar.
Kendimi uzm.psikiyatrist gibi hissetmeye başladım. :)
Dediğin gibi forumdan sorulduğunda daha güzel cevaplar alınabilir.özelden 1 kişi nin verdiği cevap forumda ise on kişinin verdiği cevap var.sorulan soruya arkadaşlar yaşadıkları tecrübeyi anlatsa zaten soru %100 cevabını buluyor.

Tekerlekli Sandalye