Sorunlu bir bedende sorunsuz bir yaşam ne kadar mümkündür?

DÜŞ GEZGİNİ

Üye
Üye
Hayatta görmezden gelinecek yok sayılacak yahut da ilerde düzelmesi umut edilen sorunlar vardır. Çoğu zaman çoğu insan bu sorunları fazla büyütmeden iç dünyasında eritebilir. Ama öyle sorunlar da vardır ki yedi cihan bir araya gelse asla düzelmeyecek sorunlardır. Hasta, sakat bir bedeniniz varsa ve hastalığınız sakatlığınızın düzelme ihtimali yoksa üstüne üstelik birde her geçen gün ilerliyorsa (örnek benim gibi kas hastasıysanız) yani sorunlu bir bedeniz varsa bu sorunlu bedenle “sorunsuz bir yaşam” ne kadar mümkün olabilir?

Elbette ki sağlıklı bir beden = mutluluğun formülü demek istemiyor. Böyle bir şeyi iddia etmek ne mantıksal nede bilimsel açıdan saçma olur. Öte yandan sağlıklı beden “=mutluluğun formülü” demek ne kadar saçmaysa sanki hasta bir bedene sahip olunupta mutlu olunabilir demek te bir o kadar saçma geliyor bana.

Bende isterdim börtü böcekten bahsetmeyi, bu yaz aylarında güzel hayaller kurmayı ufak tefek sorunları görmezden gelmeyi. Lakin sorunlar haddinden fazla büyük olunca bu sorunları görmezden gelmek yok saymak polyanacılık oynamak da bana mantıksız geliyor biraz.

Tekerlekli Sandalye