Sosyal ekonomik destek (SED) kaç çocuk için yapılıyor?

derya35

Üye
Üye
Slm arkadaşlar bir şey soracagim bilgisi olan arkadaşlar varsa beni bilgilendirsin % 50 engelliyim 433 tl aliyoruz iki cocugum var biri 8.ci sinif digeri ise 1.ci sinifa gidiyor normalde sosyal ekonomik destek (sed) yardimi iki cocuk icin yapilmazmi bana 1 cocuk icin odeme yapiyorlar bilgisi olan varsa bu konu hakkında bilgi versin şimdiden teşekkürler

GT-I9060 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Soru 6: Ekonomik destek ödemesi aynı hanede kaç kişiye verilmektedir?

Sosyal ekonomik destek hizmeti kapsamında çocukları korunma altına alınmaksızın yararlandırılanlara aynı haneden en fazla 2 çocuk için yardım yapılmaktadır. Hakkında korunma ya da tedbir kararı alınmış, sosyal hizmet kuruluşlarının himayesine bırakılan, desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları tarafından yanlarına alınabilecek özellikleri taşıyan ve kurum bakımından ailesine döndürülen çocuklar için bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

https://alo144.aile.gov.tr/bilgi-bankasi/sosyal-ve-ekonomik-destek-sed-hizmeti

derya35

Üye
Üye
Soru 6: Ekonomik destek ödemesi aynı hanede kaç kişiye verilmektedir?

Sosyal ekonomik destek hizmeti kapsamında çocukları korunma altına alınmaksızın yararlandırılanlara aynı haneden en fazla 2 çocuk için yardım yapılmaktadır. Hakkında korunma ya da tedbir kararı alınmış, sosyal hizmet kuruluşlarının himayesine bırakılan, desteklendikleri takdirde ailesi veya yakınları tarafından yanlarına alınabilecek özellikleri taşıyan ve kurum bakımından ailesine döndürülen çocuklar için bir sınırlandırma bulunmamaktadır.

https://alo144.aile.gov.tr/bilgi-bankasi/sosyal-ve-ekonomik-destek-sed-hizmeti
Ben arayıp konuştuğum zaman sadece 1 çocuk için dediler verdikleri engelli maaşı ile sed maaşı biliyorsunuz ki bu devirde geçim derdi çok zor 840+433=1273tl yapıor ve ayrı ayrı günlerde bununla bi devlette çalışan birine verseler geçim yap deseler acaba nasıl geçinir çok merak ediyorum.
İlginiz için teşekkür ederim.

orcunaral

Üye
Üye
Slm arkadaşlar bir şey soracagim bilgisi olan arkadaşlar varsa beni bilgilendirsin % 50 engelliyim 433 tl aliyoruz iki cocugum var biri 8.ci sinif digeri ise 1.ci sinifa gidiyor normalde sosyal ekonomik destek (sed) yardimi iki cocuk icin yapilmazmi bana 1 cocuk icin odeme yapiyorlar bilgisi olan varsa bu konu hakkında bilgi versin şimdiden teşekkürler

Derya hanim ekonomik destek e devletde guncelmi sizde acil cevap veriniz bende ekonomik destek aliyorum ama kayit yok diyo

derya35

Üye
Üye
Derya hanim ekonomik destek e devletde guncelmi sizde acil cevap veriniz bende ekonomik destek aliyorum ama kayit yok diyo
Kayıt bulunamadı diyor daha sonra maas yatma tarihinden 1 hafta önce e devlette gözüküyor şuanda yeni güncellemeler oldugu için 20sinden sonra yatacakmış dün politikalar bakanlığından evi denetlemeye gelen bayan söyledi

derya35

Üye
Üye
İki çocuk için almak istedim ve cimere yazdım olumsuz cevap geldi sadece bir çocuk için bağlandığı için ikinci çocuk parasını kabul etmediler siz bulunduğunuz ilin sosyal politikalar Bakanlığını arayın ve ne kadar süre ile bağlandığını öğrenin bana 2020 yılı şubat ayına kadar bağlanmış sizde arayıp öğrenin e devlette olması birşey ifade etmiyor ben normalde terddüt ediyordum ordan öğrendim bağlanılan kurum bilgi vermiyor bunu bilin bana bilgi vermediler ili aradım ordan öğrendim

Tekerlekli Sandalye