Sosyal hizmetlerden geldiler annem yoktu

osman yıldırım

Üye
Üye
Dün sosyal hizmetlerden bayan geldi eve annem dayimdaydi ben evdeydim babamla konuştu uzman raporunuz 10 yılı geçtiği için yeniden çıkarın dedi raporumda süresiz ağır engelli %80 şimdi ne yapmam lazım şaşırdım

Timsah

Üye
Üye
Süresiz olan bır raporu yeniden neden çıkarın desinlerin hastaliginizin iyileşme durumumu var

osman yıldırım

Üye
Üye
10 yılı geçtiği için dedi uzman şizofreni hastasıyım iyileşme yok ömür boyu ilaç kullanacağım

Timsah

Üye
Üye
Anneniz gidip kuruma durumu izah etsin 10 yılı geçmiş diye biseymi var bizim raporumuz 2008 de alındı böyle birşey duymadim

canoxya

Üye
Üye
Süresiz diye itiraz edin kesinlikle artık heyetler tam bağımlı vermiyor kolay kolay

Nikee

Üye
Üye
2019 öncesi elektronik ortamda olmadığı için yenileme yapılıyor raporlar dijital ortamda kurumlar arası hızlı işlem falan yapmak için bundan sonra örneğin bir kurumdan raporlu bir işiniz var barkod okutarak o kurum anında sisteminde görebilir raporunuzu

Memet45

Üye
Üye
2019 öncesi elektronik ortamda olmadığı için yenileme yapılıyor raporlar dijital ortamda kurumlar arası hızlı işlem falan yapmak için bundan sonra örneğin bir kurumdan raporlu bir işiniz var barkod okutarak o kurum anında sisteminde görebilir raporunuzu
Siz en iyisi cimere yazın belki faydası olur

yasin1991

Üye
Üye
gerekli görürlerse isteyebilirler Tabii ben 2016 yılında almıştım 2019 başvuru yaptım yeniden rapor almamı istediler süresiz ve Başka şehirden almıştım

septik

Editör
Editör
Arkadaşlar, en son yönetmelik gereği bir çok hastalıkta sağlık oranları düşürüldü, normalde süresiz rapor alan kişi o raporu ömür boyu kullanma hakkına sahipken, kurumlara 5 yılı geçmiş raporları yenisini isteyebilirsiniz, yada güncellenmesini gibi saçma sapan hak tanıdı.

Normal şartlar altında eski rapor denilen konu halen geçerlidir, yasalar geçmişe yöenelik uygulnamaz.

Kuruma hak tanındığı için ben yeni rapor isitiyorum dediği andaki sözlü değil yazılı olarak belge isteyin verirse mahkemeye veremiyorsa sen ne diyorsuna getirin olayı

Kesinlıkle, eski raporunuzu çöp haline getirmeyin. o rapor verilmişse o hak tanınmıştır ve kullanın.

Son düzenleme:

osman yıldırım

Üye
Üye
Bugün sosyal hizmetlere gitti annem babam raporunuz 10 yılı geçtiği için yeniden çıkarın dediler heyete cikacam büyük ihtimal bakım maaşım kesilecek

Memet45

Üye
Üye
Bugün sosyal hizmetlere gitti annem babam raporunuz 10 yılı geçtiği için yeniden çıkarın dediler heyete cikacam büyük ihtimal bakım maaşım kesilecek
Rahatsızlığın neydi kardeş rahatsızlığın süreğen kronikse rapor aynı çıkar birde raporunun arka yüzünde süren kronik yazıyorsa bence çıkarma

Doğan_ayd

Üye
Üye
Bende böbrek nakli ve epilepsi var büyük ihtimalle istemezler herhalde böbrek naklinin oranı yükseldi diye biliyorum diye

osman yıldırım

Üye
Üye
Tedavi ile işlevselligi düzelmeyen şizofreni %80 süresiz idi 11 yıldır alıyorum bakım maaşını şimdi ne yapacam shc çıkar rapor diyor cikarmasam yeni rapor ne olur

Doğan_ayd

Üye
Üye
Kafana takma nerden cikardiysan oraya git büyük ihtimalle aynı oranı verirler

Doğan_ayd

Üye
Üye
Agir engelli sürekli ibaresini kaldırmışlar yerine tan bagimli,kısmı bağımlı yada tam bagimsiz ibaresini eklemişler bunlar raporda yazması gerekiyormuş

mert

Üye
Üye
bizi başımıza geldi işte sürekli olan çocugumun engelli raporunu tekrardan istediler sürekli olan raporda yeni aldıgımız raporda 2 yıllık verdiler saçmalık işte

Tekerlekli Sandalye