Sosyal Hizmetlerin Verdiği Maaş kesilmek üzere ne yapabiliriz?

ebruinanc

Üye
Üye
günaydın, sitenize yeni üye oldum.Çok aydınlatıcı konular var.Bize de yardımcı olursanız çok sevinirim.Kardeşim zihinsel engelli.%90 ve sürekli.Geçen sene 3 ay maaşı kestiler.Sonra tekrar bağlandı.Sebep raporun süresinin dolmasıymış.Şimdi yine eve gelmişler, perşembe gününe randevu vermişler.Küçük kardeşim askerden geldi, işe girdi.Nişanlı, evlenmek için uğraşıyorlar.900 tl alıyor.(Bir sene işsiz kaldı, yeni bir işe girebildi) Babam bağ-kur emeklisi.550 tl alıyor.Evimiz var, içinde oturuyorlar ve özürlü kardeşim adına alınmış taksitleri devam eden bir arabamız var.Ben ve ablam evliyiz.Maaşı aylık alıyorlar.Ne maaşı olduğunu bilmiyorum.Evde bakım için başvurmuştuk, reddedilmişti.Kardeşim 33 yaşında.Annem maaşın bir kesilip, bir bağlanmasından bunalmış durumda.(Sürekli evrak hazırla, değiştir, sun) Şimdi yine diken üstündeler kesilecek diye.Biliyorum mutlaka daha zor durumda olan kardeşlerimiz vardır.Ama bize de bir yol gösterebilir misiniz? Ne yapabiliriz? Başbakanlığın verdiği bir engelli maaşından söz ediliyor. Araştırmaya çalışıyorum.Sosyal Hizmetler sürekli güçlü çıkarıyor.Ona geçme imkanı olabilir mi? Yardımınızı esirgemezseniz minnettar olurum hem kendi, hem de ailem adına... Teşekkürler, sevgi ve saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:

efe

Üye
Üye
sosyal hizmetlerden aylık alınan maaş evde bakımdır zaten eğer raporunuzu süreli alıyorsanız maaş süre bitiminde raporun yenilenmesi için kesiliyor olabilir raporu sürekli alın bidahi sefere kesilme olmaz!
yada shçek e sorurn evrak işlemlerinin son bulması için yapılması gerekenleri sizi aydınlatırlar!

Son düzenleme:

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bune maaşı önce onu bilmemiz gerekiyor. 2022 Maaşı mı yoksa evde bakım maaşı mı?

ebruinanc

Üye
Üye
Hızlı cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Ne maaşı olduğunu inanın bilmiyorum.Annem yarın öğrenecek.Aylık alıyorlar ve sosyal hizmet personeli anneme sadece aylık mı? , 3 aylık mı alıyorsunuz diye sormuş eve geldiklerinde.Sanırım iyice öğrenip gelsem iyi olacak.Sizlerin de zamanınızı çalıyorum.Tekrar teşekkür ederim.

ebruinanc

Üye
Üye
Merhabalar, öğrendim ve geldim.Kardeşime ödenen bakım aylığıymış.Salı günü tekrar randevu vermişler.Bir iki eksik varmış evraklarda... Acaba bu maaş kesilirse engelli maaşına müracaat edebilir miyiz? Umarım kesilmez...Ya da kesilmezse yine de engelli maaşına başvurabilir miyiz?(Bu arada çalışan erkek kardeşim 28 yaşında, açıköğretim de okuyor) Sorularımla bunalttım ama sizden başka danışabileceğimiz ve sizin kadar çabuk cevap veren kimse yok:)İyi ki varsınız.Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, evde bakım ücretinin kesileceğini sanmıyorum. Eksik evrakların giderilmesinden sonra sorun oratadan kalkacaktır diye umuyorum. Hem evde bakım ücreti hemde 2022 maaşını aynı anda alabilirsiniz. Fakat 2022 maaşı alma şartları evde bakıma nazaran çokdaha ağırdır. Örneğin 2022 maaşı için kişi başına düşen gelirin 98 TL yi geçmemesi gerekiyor. (Bu 98 tl lik gelir durumu 18 yaşından büyükler için mutfak masrafı, kira v.b gibi giderler çıkartıldıktan sonra hesaplanır)

Bu arada evde bakım için aldığınız maaş 2022 maaşı için kişi başına gelir hesaplanırken dikkate alınmaz.
Son olarak bu foruma istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz. Bu site bunun açıldı zaten.

ebruinanc

Üye
Üye
Teşekkür ederim Halil Bey.Soru sorma konusunda içim rahatladı.2022 maaşı için şartlarımız tutmuyor sanırım.Küçük Kardeşimin biran önce evlenmesi ve evden ayrılması şart:)Bakım ücretini kesmesinler yeter... Saygı ve sevgiler.

Tekerlekli Sandalye