Sosyal Yardımlaşma Vakıfları Kira Yardımı Yapıyor mu?

arabistan

Üye
Üye
Merhaba Sosyal yardımlaşma vakıfları kira yardımı yapıyor mu? örneğin hiç bir geliri olmayan ve sadece 2022 engelli aylığıyla geçinen ve evi de kira olan biri sosyal yardımlaşma derneğinden kira yardımı talep edebilir mi? Kira yardımı nedir? ne kadardır? her ay mı yapılır? şartları nelerdir? tüm sorularıma cevap alabilirsem sevinirim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
Sosyal yardımlaşma vakıfları böyle bir yardım yapıyormu bilemiyorum fakat kaymakamlıklar belediyeler nakdi yardımda bulunuyorlar şayet kriterleriniz uyarsa buralardan yardım talep edilebilir. Fakat kriterleri nedir net bir bilgim yok .

arabistan

Üye
Üye
Teşekkür ederim. Peki kira yardımı sürekli olarak mı yapılıyor ve aylık olarak mı yapılıyor?

arabistan

Üye
Üye
teşekkürler o zaman başvurmama gerek kalmadı.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Bugun sosyal yardımlaşma vakfındaydım müdüre bu kira olayını şartlarını filan sordum oda usanmış gerçekten böyle bi ödeme yapılmadıgını böyle bir uygulama olmadıgını ancak çok sayıda soran oldugunu söyledi, bilginiz olsun

septik

Editör
Editör
Mehmet aslında kira yardımı yok haklısın konu şuradan karışıyor sydv larının aile yardımları içersinde yer alan barındırma yardımı olarak geçen fakat kapsamı farklı olan bir durum

Aile Yardımları
Gıda yardımı
Yakacak Yardımı
Barınma yardımı
Doğum Yardımı

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Doğum konusunda da süt parasını sgk ödüyor, dogan birinci ikinci ve üçüncü çocuk için ödemeyide aile ve sosyal politikalar ödüyor sosyal yardımlaşma yakıt ve sosyal yardım yapıyor gıda ve barınma yardımıda mevcut bunlara ek olarakta okuyan çocuklar için çocuk parasını sosyal yardımlar ödemiyor ama başvuruyu bu vakıf kabul ediyor tıpkı 2022 maaşı gibi.

Tekerlekli Sandalye