Sosyal yardımlaşmadan para alıyorum, aynı zamanda 2022 özürlü maaşı alabilirmiyim?

İshak

Üye
Üye
ben bir yıldır sosyal yardımlaşmadan aylık olarak para alıyorum. bu parayı bana her ay veriyorlar. benim aynı zamanda yüzde 68 oranında sakatlık oranım var.
2022 maaşı da alabilirmiyim. her iki maaşı aynı anda bir kişiye vermezler diyorlar kimilerine her iki maaşıda alırsın diyorsun.
tam olarak hangisi doğru hangisi yanlış bende bilmiyorum.
bu 2 maaşı aynı anda alabiliyorsak alalım. yok eğer 2 maaş aynı anda alınmıyorsa sizce hangisini tercih edeyim. 2022 maaşı kaç tl ödeniyor bilmiyorum ama ben 150 tl olarak yardım alıyorum her ay alıyorum.
sosyal yardım alan kişilere 2022 maaşı vermiyorlarsa sizce sosyal yardımı iptal ettirip 2022 maaşımı almalıyım?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sosyal yardımlaşmanın ödediği her ne kadar aylık veirliyor olsada o bir maaş degil yardım ancak 2022 öyle degil bağlandığı takdirde engel durumu ve maddi durumlarınızda degişiklik olmazsa maaş kesilmez ve ömür boyu alırsınız. 2022 maaşı %68 oranla alacağınız ücret 3 aylık 620 liradır. 2022 maaşı bağlandığında sosyal yardımlaşma parayı komple kesmez yine yardım eder ama her ay vermez ara ara verirler karar sizin.

İshak

Üye
Üye
620 TL iyi para ben o halde 2022 maaşına başvurayım sosyal yardımlaşmada ödemeyi keserse kessiz kesmessede arada bir alırız yinede.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Tabiki mesela kömür yardımı falan yapar arada bi yardım verir 150-200 bu arada zaten 2022 alıyor durumda olursun zararın olmaz kÂrın olur.

radikal

Üye
Üye
2022 3 ayda bir 620 bunuda unutma ama:D

xpserkan

Üye
Üye
Sosyal yardımlaşmanın verdiği para, resmi olarak kayıtlarda gözükmediği için kesilme gibi söz konusu olacağını düşünmüyorum, aynı durumda olan tanıdıklarım var, 5 maaş birden alan arkadaşlarımda var, resmi bir maaş olmadığı sürece, 2022 araştırmalarından kesinlikle görünmüyor ve engel teşkil etmiyor..

sinandeniz

Üye
Üye
bizim aldıgımız 2022 maaşı üç ayda 560 lira vakıf aylıgı ayda 305 lira şimdi sayın devlet büyüklerine soruyorum bu iki maaşıda veren kurum devlet neden böyle ayrıcalık yapıyorda ikisinide aynı derecede birleştirmiyor vakıfdan alanda fakir 2022 den alanda fakir bunu ben bir türlü çözemedim içinizde bu konuyu çözebilecek bir dost varmı .

Tekerlekli Sandalye