Sosyal yardımlaşmanın verdiği nakti yardımdan yararlanırsam 2022 maaşım kesilirmi?

Formül

Üye
Üye
arkadaşlar ben 2022 engelli maaşı alıyorum burada valilik maddi durumu iyi olmayan kişilere aylık 150 tl felan sosyal yardımlaşmadan para veriyor. gidip yazılıyorsun her ay düzenli olarak 100-150 tl civarı bir para veriyolar.
ben sosyal yardımlaşmadan verilen bu para için muracaatta bulunacaktım fakat 2022 maaşımı keserler endişesiyle bu güne kadar başvuruda bulunmadım.
size danışayım dedim sizin vereceğiniz bilgiler nedir başvurmamda ve almamda 2022 açısından bir sakınca varmıdır

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
2022 maaşı alan kişilerin bir çogu sosyal yardımlaşmadan bu verilen yardımdan da yararlanmaktadır, sosyal yardımlaşma sürekli ödeme yapmaz ama senede bir kaç kez yardımda bulunur yazılmanızda fayda var verilirse eger kömür yardımı gıda yardımı nakdi yardımlar verilir, bu yardımlardan yararlanabilirsiniz 2022 maaşı almanıza engel degil..

Formül

Üye
Üye
burada 2 çeşit yardım veriliyor
isteyen kömür yiyecek içecek vs alıyor isteyen aylık yada 2-3 ayda bir 100-150 lira gibi para alıyo her ikisini bir kişiye vermiyorlar
ben para yardımı almayı düşünüyorum madem 2022 maaşımın kesilmesine neden olmuyor bende başvurayım. bilgi için teşekkürler.
birde evde bakım maaşı almak istiyorum bu konuda ne dersiniz?

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Şartlarınız uygunsa evde bakkım maaşıda alabilirsiniz, ancak sosyal yardımlaşmalar hem 2022 maaşı hemde evde bakım maaşı alan kişinin ortalama evine giren para başka gelirleri olmasa bile 2022 maaşı ve evde bakım maaşı ortalama hesaplanınca asgari ücreti geçtigi için nakti yardımda bulunmayıp sadece senede bir kez kömür yardımı yapılıyor, illere göre bu durum degişebilir bu konuda net birşey söylemek zor, illerde ki sosyal yardımlaşma veya ilçelerdeki fak-fuk vakıfları son kararı verir.

Evde bakım maaşının şartlarını değerlendirmek yada o konuda soru sormak isterseniz, konunun dağılmaması için aşağıdaki adresten yeni başlık açarak sorunuzu yöneltebilirsiniz.

http://engelliler.gen.tr/f8/

Son düzenleme:
Tekerlekli Sandalye