Souvenır İzmir 2010 Hediyelik Eşya Fuarı

• Konuyu başlatan Fırtına
  • Başlangıç tarihi
F

Fırtına

Guest
934e66a9.jpg

Bu yıl 21.'si düzenlenen Souvenir 2010 İzmir Hediyelik Eşya Fuarı'nda ilginç hediyelik eşyalar sergilendi.

Yılbaşı dolayısıyla yılbaşı süslerinin de sergilendiği fuarda Eğitim Gönüllüleri ve Engelsiz Yaşam Derneği adına yılbaşı süsleri satan Nurgül Ufuk, satışlar ile Eğitim Gönüllüleri ve Engelsiz Yaşam Derneğine katkıda bulunduğunu anlattı. Fuarın en renkli standına sahip olduğunu anlatan Ufuk, "Benim annemde işitme engelli olduğu için bu işe daha çok sarılıyorum. Yaklaşan yılbaşı dolayısıyla standımıza olan ilgi bizi mutlu ediyor. Burada hem eğleniyoruz hem de derneğimize katkıda bulunmuş oluyoruz" dedi.

Ziyaretçilerin oldukça keyifli dakikalar geçirdiği gözlenirken, Nasrettin Hocayı canlandıran bir grup animatör çocuklarla şarkılar söyledi.

BURÇLARA GÖRE AYRILAN DOĞAL TAŞLAR

Fuarda, doğal taşların özelliklerini anlatan Duygu Ceylan, insan vücudundaki çakralara göre taşların da farklı işlevlere sahip olduğunu belirtti. Bu taşları, etkilerine inanmadan kullanmamak gerektiğine dikkat çeken Ceylan, "Her bir taşın özelliği farklı. Mesela akik taşı tansiyon ve kolesterole iyi geliyor. Kuvartz taşlar, radyasyon gibi kötü etkilerden koruyor. Şeker hastalığı için ise mercan taşını tavsiye ediyoruz" dedi. Ziyaretçilerin ametist, akik, turkuvaz gibi taşların yanı sıra panik atak hastalığına faydası olduğu düşünülen kaplan gözü taşına büyük ilgi gösterdiklerini belirten Ceylan, "Bu taşlar doğal haliyle kullanılmalı" dedi.

Birbirinden ilginç hediyelik eşyaların arasına ilgiyi biraz daha çeken bir ürün ise, 'fal bakan akıllı fincan' oldu. Üretimi Kütahya'da yapılan el emeği işlemelerle süslenmiş fincanların özelliği, kısmeti açması. Akıllı bir fincan olduğunu iddia eden Kütahyalı bir üretici, fincanlarının fal bakıp kısmet açtığını iddia etti. Hediyelik eşya fuarı Aralık ayının sonuna kadar devam edecek.

İhlas Haber Ajansı

Tekerlekli Sandalye