Spino Cerebellar Ataxia ile ilgili bilgi ve tecrübeleriniz

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
sca lı olan her arkadaş yazmak ıstedıgı her seyı deneyımlerı tecrubelerı belırtılerı ilaçları bilgilerini bu başlıkta paylaşabilir...!

E

ENB ÜYESİ

Guest
evet bende bir sca hastasıyım hayat gerçekten bu hastalık için uygun değil ama biraz azimli olunca bütün tabular bir anda alt üst oluveriyor şimdi eğer benim gibi sca hastalığı olan ve savaş açan arkadaşlar varsa pm atabilirler yok çekiniyolarsa bırakın dağınık kalsın o zaman

celal1973

Üye
Üye
Spinocerebellar dejenerasyon yada Friedreich's ataxia denen dengesizlik hastalığım var. Tekerlekli sandalyede bir engelliyim.

Ben yedi yıldır her sabah ısırgan otundan yapılma bir karışım yiyorum. Babam her ay aktardan malzemeleri alarak kendisi hazırlıyor. Bu hastalığımla ilgili bir nöroloji doktoru tavsiye etmişti. Sanırım o sebeple hastalık yavaş ilerledi...

karışım birer haftalık hazırlanıp taze olmalı.
Aktar baharatçıdan
ısırgan otu - öğüttürülmüş
ısırgan tohumu - öğüttürülmüş
çörek otu - öğüttürülmüş
süzme halis bal

macun kıvamında karıştırılır. her geceyarısı aç karnına 1 çay kaşığı dolusu yenir.
yani damakla ezilip yutulur ve su içilir. ben sabah namazına kalkınca babam yedirir.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam celal1973,

Kendi kendinize uyguladığınız ve sizlere iyi gelen tedavi yöntemlerinizi bu sitede paylaşmanız beni çok mutlu etti. Allah acil şifalar ersin hepinize. Arkadaşlar her zaman paylaşımda bulunmaktan çekinmeyin ve belki birilerine de şifa olur düşüncesinden hiç vazgeçmeyin olur mu?

Sağlıcakla kalın, umutla kalın,

celal1973

Üye
Üye
YAZDIĞIM PAYLAŞIMDA BİR HATA YAPMIŞIM. ISIRGAN OTU OLMAYACAKMIŞ. SADECE ISIRGAN TOHUMU
BABAMA SORDUM DURUMU DÜZELTTİ............... ŞİMDİ YENİDEN KOPYALIYORUM.
.
Ben oniki yıldır her sabah ısırgan otundan yapılma bir karışım yiyorum. Babam her ay aktardan malzemeleri alarak kendisi hazırlıyor. Bu hastalığımla ilgili bir nöroloji doktoru tavsiye etmişti. Sanırım o sebeple hastalık yavaş ilerledi...

Karışım birer haftalık hazırlanmalı ki taze olmalı.
Aktar baharatçıdan (Babam Ankara Ulus'taki İstanbul Baharatçısından alıyor)

* ısırgan tohumu - öğüttürülmüş
* çörek otu - öğüttürülmüş
* süzme halis bal

Macun kıvamında karıştırılır. Her geceyarısı aç karnına 1 çay kaşığı dolusu yenir.
Yani damakla ezilip yutulur ve su içilir. Babam beni sabah namazına kaldırınca yedirir.

sivasli1

Üye
Üye
bende sca hastasıyım bildiğim tek şey yüksek moral, karamsarlık bitirir seni, bu zamana kadar çok düşünmüş ve saldım çayıra mevlam kayıra yapmışımdır sonuç bugün bu durumdayım, zamanında savaşsaydım belki farklı olurdu

Tekerlekli Sandalye