SSK, Bağ-Kur engelli emekli maaşı ne kadar?

Onun öyle net bir rakamı yok. Yani net şekilde ssk dan emekli olan engelli şu kadar, bağ-kur'dan emekli olan engelli bu kadar emekli maşı diyemeyiz. Bunun nedeni aylık bağlanırken hesaplama yapılırken kazanca göre hesaplama yapılıyor. Yani x kişi SSK lı çalışıp ayda 1500 TL maaş alıyorsa xx kişi SSK lı çalışıyor ama ayda 3 bin TL alıyorsa bu ikisinin alacağı emekli maaşıda bir olmaz. Tabi bu emeklli maaşı hesaplaması çok teknik ve hesaplamada bir çok parametreye bakılıyor. Ben genel mantığı anlamanız adına örnek verdim.

Halil bey emekli olmak icin kac is gunu calismam gerekiyor.2003 de sigorta acilisim var.ssk li calistigim donem hesaplanirmi.ve 2003 den buyana ssk siz oldugum donemi hesaplayip yatirsam erken emekliliye yararmi.

LG-H540 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Eksik primlerinizi toplu olarak yatıramazsınız. Eksik prim varsa isteğe bağlı olarak ödemeniz gerekir. Tam olarak hesaplama yapmam için sigorta girişini ay/gün/yıl olarak yaz. Ayrıca sakatlık oranınıda yaz.

İyi akşamlar hocam ben 1999 yılında ilk ssk staj başlamam var 2000 senesindede ssk lı çalışmaya başladım 2010 yılına kadar 2010 yılından sonra bağkurluyum devam ediyor günüm doldu hesaplamayı 1999 yılıdan mı yaparlar yoksa 2000 senesinden mi

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri