SSK emeklisi annem için bakım ücreti alabilir miyiz?

tugeday

Üye
Üye
merhabalar öncelikle yaptığınız bu hizmet için sizlere teşekkür ederim benim sizlere şu şekilde bir sorum olacaktı benim bir annem var babam ssk işçi emeklisi idi önceki yıllarda vefat etti ve babamın maasını annem almaya devam ediyor annemde önceki yıllarda bir felç geçirdi şu anda bir çok ihtiyacını kendisi giderememekte yürürken bastonla bile büyük zorluklar çekmekte biz annem için abimin eşi üzerinden evde bakım aylığına müracaat etmek istiyoruz abim şu anda bagkura kayıtlı ama maaş almıyor prim ödemeleri hala devam etmektedir ben ise bir kamu kurumunda çalışmaktayım fakat onlardan ikamet olarak ayrı yaşamaktayım annem abimle beraber kalmaktadır biz bu evde bakım aylığı için müracaat edebilir miyiz abimin hane halkının gelir durumu bu maası almaya uygun sağlık raporu konusundada sıkıntı olacağını düşünmüyorum bu şekilde yapacağımız bir müracaata bu evde bakım aylığını alma konusunda sıkıntı yasarmıyız daha doğrusu annemin bakıma muhtaç olmasına rağmen almış olduğu ssk aylığı evde bakım aylığını almaya mani olrmu beni bilgilendirirseniz sevinir çalışmalarınızda başarılar dilerim

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, annenizin ssk dan maaş almasının bir önemi yok. Yeterki alınan maaş (ve diğer gelirler) bakım ücretinde kişi başı sınırı olan 448 TL yi aşmasın. Bu sınır aşılmadığı müddetce bir problem çıkmaz.

hakant06

Üye
Üye
Merhaba, annenizin ssk dan maaş almasının bir önemi yok. Yeterki alınan maaş (ve diğer gelirler) bakım ücretinde kişi başı sınırı olan 448 TL yi aşmasın. Bu sınır aşılmadığı müddetce bir problem çıkmaz.

Halil bey sınır 448 TL değil 448,87 Krş' tur.
Hesaplamada kuruşun dahi faydası olacaktır.

Tekerlekli Sandalye