SSK Girişim 1996. Kaç yıl sonra emekli olurum?

merhaba isen buga kardesim 1996 ssk girisliyim 96 da 3aylik pirim var. Daha sonra 2001 den beri calisiyorum ozel sirkette.01.03.1979 dog.96 daki ssk 18 yas oncesi bu arada mahkeme karariyla isim degisikligi oldu(2000 yilinda)96 ssk girsim eski ismimle cikiyor mahkme karariyla ssk ya basvurdum eski ismimle cikan ssk pirimim yeni isimle tekrar adima kaydedilmesini talep ettim Cvap.sistemde degisilik olmuyormus emeklilik basvurunda mahkme karari dosyana ekleyeceksin sorun cikmaz dediler.yuzde 56 surekli raporumla ne zaman emkli olurum.Birde 96 daki grisim 18yas alti oldugu icin hak kaybim olurmu tesekkurler

1996 yılındaki yani 18 yaş öncesi sigortalığın staj sigortası vs imiydi, yoksa normal siggortalımıydın?

1996 yerine 1997 olsaydı daha iyi..
18 yaşınızı aşmadığınız görülüyor.. dolayısıyla 2001 den itibaren kabul edilecek.
ancak Halilin dediği gibi staj sigortasımıydı?

hayir staj degil normal ssk di. Bir ssk uzmanina sordugumda 96 girisin kaybulmaz geriye atar dedi yani 18 yasini doldurdugum gune atar diye

evet 18 yaşında doldurduğunuz güne atar ama çalışıyor olmanız gerekiyor.
Doyalısıyla 18 yaşından sonra gün aldığınız ve çalışıyor olduğunuz yıllara yani 2001 tarihine atıyor o tarih ile toplanır ssk primleriniz.

2001+19=2020 yılında emekliliğiniz dolacak ve 4240 gün primleri tamamlamanız gerek.

2001 den beri surekli calisyorum pirim 4000gecmis sozunu ettigim uzmanin verdigi cevapta;96 ssk girisiniz 18 yasini doldurdugunuz 01.03.1997 ye atar yuzde 56 ozurlur aporunla 17 sene sigortalik suresi 3960pirim gun sayisiyla 01.03.2014 te 35 yasinda emekli olursunuz dedi.yani 2000yilindan onceki ozurlu emeklilik mevzuati(haklariyla) emekli olacaksin dedi.kabul edilen ve 96 yilindan 97ye atan sigtn baslangictir sgk.uzmani ve turkiye gaztesi yazari Lutfu Koksal

Halil yilmaz ve Isen Buga kardeslerim ayrica verdigniz bilgilerden dolayi tesekkur eder basarilarinizin devamini dilerim saygilar

MAdem 1997 den itibaren atar diyorlar: Doğrusu Ben öyle olmadığına eminim...
Ancak siz resmi yoldan öğrenmeye çalışın. Resmi evraklar(Dilekçe vs) ile soru sorun yada elektronik ortamda BİMER diye sisteme girip durumunuzu izah edin; detaylı bilgilerinin tarafınıza gönderilmesini isteyin. Bakalım Kim yanılmış? Ben yanılmış isem afola...

Her halükarda ben yanılmış isem: 1997+17=2014 yılında 3920 gün prim ile emekli olursunuz. Yıl eksiğiniz var ancak primleriniz tamam gibi: Kaldı ki bunun olabileceğine inanmıyorum. Öğreniğinizde değerli bilgileri bu siteye aktarırsanız sevinirim: binlerce kişiye ben değil burayı okuyan herkes yardımcı olur.

isen buga kardesim ben size yanlis soyluyorsunuz demiyorum sadece o uzman arkadasin benim soruya verdigi cevabi aktardim neguzel bilgi verdiniz bimere dilekce yazin diye bu konu hakinda bimerden gelecek cevabi mutlaka yazarim tesekkur ederim kardesim

Hayır bizi yanlış anladınız demiyorum: Size karşı en ufak herhangi ters düşüncem yok. O adam uzman ise Acaba kendim yanılmışmıyım düşüncesindeyim... BİMER.e mutlaka sor: emekliliğinize emin adımlarla ve özgüven ile gidersiniz.

Anladim Isen Buga kardesim cok tesekkur ederim Omss liseden 80 puan aldim 2014 e kadar atanirsam calismaya devam atanamazsamda emeklilik dilekcemi veririm insallah(buarada olmezsek tabi) Saygilar

Geri