SSK gün sayım 2015 malulen emekli olurmuyum?

Malulen emeklilik başvurdum fakat muayene sonrasında raporumda nöroloji %60,%40,,,fizik tedavi %60,%40 rkamları yazıyodu sizce ben bu yüzdelerle emekli olablir mym ssk gün sayım 2015

1) İlk sigortalık tarihiniz nedir?
2) İlk sigorta olduğunuzda %60 lık rahatsızlığınız var mıydı?
3) Rahatsızlığınız nedir?

İlk sigortalı olunan tarihte %60'ın altında özürlülük oranı varsa (ki sizde varmış) ve daha sonra bu oran %60 ve üzerine çıkarsa, 10 yıl hizmet süresi, 1800 gün prim gün sayısıyla malulen emekli olabilirsiniz. Bu şartları taşıyor gözüküyorsunuz. Kuruma giderek malulen emeklilik başvurusunda bulunabilirsiniz.

bugün başvuru yaptım hatta muayene oldum ve heyet için gün verdiler ama sizce sağ kolunu kullanamayan ve desteksiz yürüyemeyen birini emekli yaparlar mı?

Yaparlar tabi neden yapmasınlar. Başta dediğim gibi "tek hastalıktan" %60 ve üzeri bir rapor alırsanız "malulen emekli" olursunuz. Yok eğer %60 altı %40 üstü bir rapor oranı verilirse bu seferde kademeli engelli erken emekliliğinden yararlanabilirsiniz. Ve bir kolunu kullanamayan + desteksiz yürüyemeyen biri çok rahatlıkla %40'ın üzerinde bir özürlülük oranı alır.

halil inceledim ama şöyle bişey var benim ssk prim gün sayım 2015 yani 3600 değil ve ben %60 tan fazla bi rapor alırım diye düşünüyrm daha önce evde bakım aylığı için bi devlet hastanesine başvurdum ve ordan %78 lik bi rapor aldım o yüzden . daha sonra tıp fakültesinde benm evraklarım kayboldu falan filan karışıklık oldu yani en sonunda ret cevabını aldım.beni anlamadım nokta şu ben bugün birini gördmhastanede %80 lik rapor aldığını söyledi ayakları tutmuyor.benim ayaklarım tutuyo belki ama o da yarım yamalak ve tek kolumu kullanamıyrm

Şimdilik %60'ın üzerinde bir özürlülük oranı alacağını umalım. Olmazsa eksik primlerini tamamlayarak kademeli engelli emekliliğine bakarsın. Bu arada evde bakımla ilgili sorularını şu kategoride Evde Bakım Maaşı / Hizmeti yeni konu açarak dile getirirsen buradaki konuda bölünmemiş olur.

Geri