SSK lı olarak çalışıyorum. Kızım 2022 maaşı alabilir mi?

• Konuyu başlatan ENB ÜYESİ
  • Başlangıç tarihi
E

ENB ÜYESİ

Guest
ben ssk lıyım eşimde kızımda bu sosyal güvencemden faydalanıyor kızım 19 yaşından engelli 2022 maaşı alabilirmiyiz gelirimiz toplam aylık 700 lira başka bir gelirimiz yok evimiz kira 200 milyon lira veriyorum

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Geçmiş olsun sayın Kaya, aslında çocugun 19 yaşında olması sizin bu maaşı alabilmenizi sağlıyor şu şekilde;

Hastaneden "2022 maaşı alabilir" ibareli bir rapor alın o raporla il mal müdürlügüne başvurun gelir durumunuz 700 lira ama bundan mutfak masraflarınızı kiranızı düştükten sonra kalan miktarı evde bulunan kişi sayısına bölün 87 liradan fazla çıkmıyorsa eger 2022 maaşınıda alabilirsiniz.

E

ENB ÜYESİ

Guest
Teş.ederim bu duyarlı durumunuza ve online bilgi vermenize ben bu kadar çabuk bilgi aktaran başka bi site tanımıyorum mehmet bey peki ben hem 2022 için hemde bakım maaşı için 2 rapormu almalıyım bir rapor ikisinede yetmezmi çocugu perişan etmeyim şimdi kısa bir yolu varsa söylerseniz sevinirim

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Haklısınız çocuk için zor olur ancak herhangi birisi için müraccat edip örnegin;

bakım maaşı için müraccat edip aynı rapora 2022 içinde bir ibare eklemelerini dilekçe ile belirtin tek rapordan size iki ayrı kuruma vermek için ik nüsha verirler size dolayısıyla çocuk yorulmaz sizinde iki kez kurula gidip gelme gerekliligi ortadan kalmış olur kolay gelsin.

Tekerlekli Sandalye