SSK'lı olarak işe girsem bakıcı maaşım kesilirmi?

ali kentli

Üye
Üye
sayın site yöneticileri ben anneme bakıcı olarak 634 tl maaş alıyorum sigortalı bir işe girecem fakat tereddüt ediyorum annemin 3 ayda 1030 lira maaşı var başka hiç gelirimiz yok acaba işe girersem bakıcı oldugum için evde bakım maaaşım kesilirmi bide kısa bir not.. evde 5 kişiyiz yönetici arkadaş aslında2 soruyu birden sordum kusura bakma cevap hemen yazarsanız sevinirim işe başlıcam da hemen sizden gelecek cevaba göre tşkler..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Siz mi bakıcılık yapıyorsunuz eğer siz bakıcılık yapıyorsanız ve işe girecekseniz kurum size çalışacaksanız anneye naısl bakacaksınız deyip maaşı keser, ama siz bakıcı degilseniz işe girişinizi bildirin bütün gelirler toplanınca evde kişi sayısına bölündügünde 448 lirayı geçmiyorsa maaş kesilmez ama işe girişi bildirin, yani size çalışacaksanız ve siz anneye bakıcıysanız işe başlarsanız maaş kesilir.
Son olarak işe başlamadan önce maaşı evdeki başkasına devredin yani bakıcı degiştirin alacagınız maaşlar eger kişi başına 448 lirayı geçmeyecekse daha mantıklı olur.

Moderatörün son düzenlenenleri:

goodinkwul

Üye
Son olarak işe başlamadan önce maaşı evdeki başkasına devredin yani bakıcı degiştirin alacagınız maaşlar eger kişi başına 448 lirayı geçmeyecekse daha mantıklı olur.

Tekerlekli Sandalye