SSK'lıyım rapor oranım %70. Hangi haklardan yararlanırım?

HakanK

Üye
Üye
Slm Ben 23 yaşında lösemi kanserı hastasıyım..2 ay once ilik naklı oldum..rapor oranım %70 ve ssk lıyım..babamın uzerıne 2 daıre ev var.Sormak ıstedıgım şunlar: Bu rapor oranıyla ne gıbı haklardan faydanalabılırım? Maaş olarak hangı kurumlara basvurup ne kadar maaş alabılırım ? Aılemın gelırı yok fakat 2 daıre var dıye basvuruda sorun olabılırmı ? erken emeklilik olurmu bu raporumla ? cvblarınız ıcın sımdıden tsk ederım..saygılarımla

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Aktif ssk yatırılıyorsa evde bakım maaşı ve 2022 maaşı almanız zor, haricinde sosyal hizmetlere giderek engelli kimlik kartı çıkartıp su indirimi telefon indirimi, ulaşım indirimi gibi haklardan faydalanırsınız.

HakanK

Üye
Üye
Slm tekrardan..Bugun raporumu aldım oran %72 raporun gecerlılık suresı ıse 5 yıl..benım sıgortam aktıf yatırılıyor evde bakıma ve 2022 maaşına basvurmak ıstıyorum fakat sıgortam nedenıyle olmıcagını soylemıstınız..sıgortadan düşersem ılaclarımı alamam baska bı sıgortaya gecebılırmıyım oyle bısey oluyormu olmuyormu ne yapabılırım ? tskler

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Sigortanız isteğe bağlımı yatıyor yoksa bir iş yerindemi çalışıyorsunuz?

HakanK

Üye
Üye
istege baglı yatıyor yeşil kart suresı bıtınce sıgortaya gecmıstım..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
İsteğe bağlı sigortada 2022 maaşı alamıyorsunuz ama evde bakım maaşı alabilirsiniz, gelirlerin toplamını evdeki kişi sayısına bölünce 448 lirayı geçmiyorsa evde bakım maaşı alabilirsiniz, ayrıca kuruma başvuru yapınca sigortanın isteğe bağlı oldugunu belirtin yani bi kurumda iş yerinde çalışmıyorum sadece ilaçlarımı ve sağlık giderlerimi karşılamadığı için prim yatırıyoruz deyin, evde bakım maaşı için başvuru yapın alabileceğinizi düşünüyorum

Tekerlekli Sandalye