Su faturası indirimi

Lavinsu

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar yine bı sorum olacak seçim zamanında bizim oy kağıtları gelmeyince muhtarlığa gitmstik muhtar bizim o ikahmette oturmadgimizi bizim yerimize bı suriyeli ailenin olduğunu söyledi biz normalde daire birde onlarda daire ikide oturuyordu ev sahibi su faturasını kendi adlarına almalarını söylemiş ve nüfus müdürlüğünde bizim daire adını yani daire birde oturduklarını söylemişler otomatikman biz ordan dusmusuz ozamanlar onlara anlattık anlattık anlamadılar daire iki boş gorunuyormus eşimde gidip iki nolu dairede oturduğumuz soylemis bu kezde bizde otomatikman ikinci daireye geçmiş olduk zaten iki daire arasında dış kapı mesafesi iki metre biz bugün su faturası için meskiye gittik engelli indiriminden yararlanmak için herşey tamamdı sona gelince kadın dedi faturanın üstünde 1 no görünüyor ama siz iki no da oturuyorsunuz bende durum böyle böyle dedim bize bı belge verdi bununla nüfus müdürlüğüne gidin dediler otomatikman yine daire birde gorunursunuz onlar ordan düşer dedi şimdi yarın gitmeyi düşünüyoruz eşimin gelmesine gerek varmı nüfus müdürlüğüne su faturası onun üstüne sonuçta ikinci sorumda raporumu engellermi bu bı engel olurmu

Timsah

Üye
Üye
Elinizde kontrat yokmu onunla gitseniz aksi taktirde fatura kimin üstüne ise o gelsin derler insanlara zorluk yasatmak için ellerinden geleni yaparlar

Timsah

Üye
Üye
Hayir rapora engel olmaz bizde indirimden yararlaniyoruz

mt_44

Üye
Üye
Bende indirimden yararlanıyorum ama pek birşey farketmiyorum. Şöyleki belediye sadece içme suyunda indirim yapıyor ama atık Su bedeli ve çevre temizlik vergisinden indirim yapmadığı için fatura pek fark etmiyor gibi

İsen Buga

Üye
Üye
Bende indirimden yararlanıyorum ama pek birşey farketmiyorum. Şöyleki belediye sadece içme suyunda indirim yapıyor ama atık Su bedeli ve çevre temizlik vergisinden indirim yapmadığı için fatura pek fark etmiyor gibi
ben de faydalanıyorum, çok iyi bence; yarı fiyat geliyor bana. İlk başta iyiydi çok düşük geliyordu zamanla atık su ve temizlik vergisi ilave ettiler. yine yarı fiyat ödüyorum.
Belli ki belediyeden belediyeye göre oran değişiyor .....

Son düzenleme:

Lavinsu

Üye
Üye
Peki onaylandığını nerden öğreniyoruz ve her sene yeniliyormuyuz yani gidip tekrar başvurumu yapiyoruz

İsen Buga

Üye
Üye
Peki onaylandığını nerden öğreniyoruz ve her sene yeniliyormuyuz yani gidip tekrar başvurumu yapiyoruz
oradaki görevli tamam diyor onaylanmıştır.
biz her sene sanıyorduk değilmiş. bir kerede başvuru yetiyor. ev değişmediği sürece devam..

Tekerlekli Sandalye