Süre dolmadan yeni rapor cıkarmak

Gülden

Üye
Üye
1 yıl süreli engelli raporum alımından 3 ay sonra akciğer ameliyatı oldum ve kemoterapi süreci başladı ,raporum agir degildi,süre dolmadan yeniden başvurabilirmiyiz ? Ağır özürlü alabilirsem bakım maaşına başvurmak istiyorum,cevaplar için teşekkür ederim.

kakolito

Üye
Üye
benimde bu şekilde olan bir yakınım var bilen biri cevaplayabilirse sevinirim.

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16212]Gülden[/MENTION]

Hastalığınızda kötüleşme olduğunu düşünüyorsunuz. İtiraz hakkınız vardır tekrar değerlendirilir sonuç farklı çıkarsa hakem hastaneye sevk edilir.

Yönetmelik der ki
3) Özürlü sağlık kurulunca özürlünün özür durumunun sürekli olmadığına karar verilmesi halinde de bu husus ilgili bölümde belirlenerek özürlü sağlık kurulu raporunun geçerlilik süresi belirtilir. Zaman içinde değişebilen veya kontrolü gerektiren hastalıklar, hastanın önceki özürlü sağlık kurulu raporu da kurula sunularak, özürlü sağlık kurulunun belirleyeceği süre içinde yeniden görüşülür ve karara bağlanır.

Gülden

Üye
Üye
Eşim Tekirdag dev.hastanesine özürlü sağlık kurulu raporunu yenilemek için gittiğinde ozurlu rapor bolumu ''ameliyat yeri üniversite hast.olduğu için, dev. hastanesinde oranı verecek göğüs cerrahi olmadigindan ''kabul ededeyiz demis Eşim :''ameliyat oldum kemoterapi görüyorum oranım artti diye ısrar edince diğer dev.hast.göğüs doktoru onay verirse kurula girebilirsiniz demiş. ..sizce bu görevinin yönlendirmesi doğrumudur...?Kanser hastaları ayakta dahi olsalar bakım maaşı alabilir mi...?

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16212]Gülden[/MENTION] Hanım

Evde bakım maaşı için ağır engelli rapora sahip olma şartı var. Bu ağır engelli onayını almakta oldukca güçleşti kanser hastaları bu onayı alamaz diye bir şart yok fakat hastalığın hastaya verdiği etki ve yaşattığı kısıtlılık dikkate alınacaktır. Evde bakım maaşı alabilmek için hastanın bir takım ihtiyaçlarını kendi gideremez halde olması gerekmektedir.
Örnek olarak giyinme,banyo birtakım öz bakımıyla alakalı durumlar hepsi dikkate alınır.

Tekerlekli Sandalye