Süreğen hastalığı olanlar 2022 özürlü maaşı alabilirmi?

DJ_HAKAN

Üye
Üye
arkadaşlar bende 4-5 çeşit süreğen hastalık var. Pansitopeni, diyabet, kalp rtim bozukluğu vs tedavi gördüğüm hastaneden bana %43 oranında özürlü raporu verdiler. ben bu rapor oranıyla 2022 özürlü maaşı için muracaat edebilirmiyim. yoksa 2022 maaşı almak için illa bedensel engellimi olmak gerekli. geçen h sınıfı ehliyet için sormuştum orda bedensel engel şart dediniz.
birde raporum süreli 1 yıl sonra süresi dolacak bu bir sorun yaratırmı 2022 için.

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Evet H sınıfı ehliyet ve araç için bir bedensel engel yada zihinsel engel olması şart, ancak 2022 maaşı için bu şart aranmamaktadır, en az %40 rapor olması halinde 2022 maaşı başvurusu yapabilirsiniz, anak 1 senelik süreli rapor önümüzdeki yıl yine degişmesi gerekir rapor tarihi bitmeden 1 ay önce müracat edip yeni raporu bize bildirin biz bir dilekçe yazarız kuruma yeni raporu gönderirsiniz maaşınız kesilmeden devam eder, yoksa süre bitiminde maaşı durdurup yeni rapor isterler ona gerek kalmadan siz tarihi not alın bitmeden önce bizden yardım talep ediniz.
Dediğim gibi en az %40 raporun yanısıra evde kişi başına düşen gelir 18 yaşından büyükler için bütün gelirlerin kira gideri mutfak gideri fatura gibi giderlerden çıkartılmasından sonra evde yaşayan kişi sayısına bölünmesi halinde 100 lirayı geçmemesi durumunda maaşı alabilirsiniz, 18 yaş altında olanlarda giderler çıkartılmadan bütün geliler evdeki kişi sayısına bölündügünde 100 lirayı geçmemesi gerekiyor, bu şartlar sizde uygunsa malmüdürlüğüne müracat edebilir maaş alabilirsiniz.

DJ_HAKAN

Üye
Üye
Tedavi gördüğüm hastaneden çoğu dr u tanıyorum rica etsem raporu süresiz bile verebilirler belkide. Gerçi çokta nemli değil gerekirse süre bitmeden raporu yeniler yollarız yeterki maaş başvurumuz kabul görsün. bilgiler için çok sağolun.

Tekerlekli Sandalye