Sürekli ibareli raporları olanlardan yeni rapor istenilebilir mi?

zeyno_zeyno

Üye
Üye
Merhaba Halil Bey,
Defalarca birçok siteye mail göndermeme rağmen soruma cevap alamadım, sizin sitenizde sorulara cevap verildiğini gördüğüm için bir daha şansımı denemek istedim.Ben doğuştan 2 taraflı kalça çıkıklığı olan 30 yaşında bir bayanım.2003 yılında %45 oranında bir rapor aldım ve raporumun üzerinde süreklidir şeklinde bir ibare var ayrıca kalça çıkıklığımın vermiş olduğu zorluklar yaş itibari ile sürekli olarak artmakta.2006 yılında özel bir bankaya engelli kadrosundan işe alındım vergi indirimi ve erken emeklilik için vergi dairesine gönderildiğimde tekrar rapor almam istendi ve sağlık kurumlarından aldığım cevap karşısında resmen şoke oldum.Aldığım cevap artık kalça çıkıklığı olanlara bir rapor verilmediği idi!Oysaki daha önce üzerinde süreklidir yazan bir rapor vardı elimde ve bu rahatsızlığım gün geçtikçe artmakta ve yaşam koşullarımı kısıtlamaktadır.Sizden ricam üzerinde süreklidir yazan bir raporun tekrar yenilenmesini istemelerinin ne kadar olduğu bilgisidir.Bu konuda beni aydınlatırsanız çok mutlu olurum.Bu kadar uzun anlattım çünkü sorularıma cevap verecek kimse bulamadığım için sıkıntı içerisindeyim.
Sorumun cevapsız kalmayacağını düşünerek şimdiden size çok teşekkür ediyorum..

Mehmet Yalçın

Üye
Üye
Her ne kadar sürekli ibareli rapor olsada kurum yada ilgili kuruluşlar yeni rapor isteyebilirler bu neticede onların insifiyatinde rapor sürekli olabilir hatta rahatsızlıgınızda ilerlemiş olabilir ama kurum en basitten eski tarihli rapor deyip yeni çıkan rapor yönetmeliğine göre özürlülük ölçütü ve sağlık kurulu raporu isteyebilir bu konuda yapılacak aslında pek birşey yok eski raporun geçerliliğini ısrarsa belirtmenizi öneririm..

Tekerlekli Sandalye