Sürekli ibareli raporuma '1 yıl sonra kontrol' şerhi konulması?

seranko

Üye
Üye
Geçtiğimiz yıl % 53 SÜREKLİ ibareli rapor aldım ve bu raporla YAŞ'ı beklemeden emekli oldum.Ankara Merkez sağlık kurulu raporumu % 46 ve 1 YIL SONRA KONTROL olarak onayladığından , SGK emekli evraklarımda 1 yıl sonra kontrol ibaresi var. Danıştay'ın "MERKEZ SAĞLIK KURULUNUN YETKİLİ HASTENELERCE DÜZENLENEN RAPORLARI ÜZERİNDE ORAN DÜŞÜRME VEYA BAŞKA BİR İŞLEM YAPAMAYACAĞINA dair kararı var.Bu karar ben emekli olduktan sonra alındı.Dolayısı ile itiraz etme hakkım olmadı.Zira 1 ay içinde dava açmak gerekiyor.Merkez sağlık kurulunun yetkisi olmadığı açıkça ortaya konmuş oldu ve yüksek mahkeme tarafından karar altına alındı. Şimdi gelelim 2.duruma.. 14 Ocak 2012 tarihli yönetmeliğin 18 maddesinin a bendinde ÖMÜR BOYU GEÇERLİDİR ibareli verilen raporların aynen geçerli olduğu,herhangi bir nedenle yeniden rapor istenmeyeceği,ancak süreli verilen raporlar için durumun farklı olduğu yazıyor. Yukarıda yazdığım her iki durumda da SGK nın benden yeni rapor istemeyeceğini varsayabilirmiyim ? Bunu SGK ya (Danıştay kararı,yeni yönetmelik vs ekleyerek) resmi olarak sordum ancak henüz yanıt gelmedi.. Konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ? Teşekkürler

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
%53 Oranında "süreklidir" ibareli raporu vergi indirimi almak içinmi almıştınız?
Ayrıca hangi sosyal güvenlik kuruma tabi olarak emekli oldunuz?

seranko

Üye
Üye
vergi indirimi alarak emekli olmak için almıştım. Prim ödeme ve sigortalılık sürem doluydu sadece YAŞ ı bekliyordum. Tamamı SSk.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi başvurusunda "hastanenin verdiği oran geçerlidir" diye mahkeme kararı var. Bu mahkeme kararına rağmen Ankara nedense kafasına göre raporla oynama yapıyor. Bu karara dayanarak itiraz edebilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye