Sürekli işgörememezlik ödeneği için ne yapmalıyım?

love_is_blind

Üye
Üye
Selamlar.2008 yılında Bandırma algida bayisinde sipariş elemanı olarak çalışıyordum.Gönen ilçesi ve köyleri benim bölgemdi.Hergün depodan evraklarımı ve arabayı alarak Gönen'e gidip,siparişleri alarak akşamüstü depoya dönüyordum.20-06 2008 günü yine aracı alarak yola çıktım.Bandırma'nın çıkışında virajı döndüğümde karşıma sollayıp gelen bir araç çıktı ve kusurun 8/8 karşı tarafa verildiği bir trafik kazası geçirdim.Birkaç ay sonra çalıştığım bayi işi bırakmış ve depoyu kapatmış.Sürekli işgöremezlik ödeneğine başvurucam fakat olayın işkazası olarak geçip geçmediğini bilmiyorum.Kayıtlara nasıl geçtiğini nasıl ve nereden öğrenebilirim?Bu arada %46 sürekli rapor verildi.Yardımcı olur musunuz?

İskender Durgun

Üye
Üye
Merhaba,

İlk önce çok geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum.

Sizin yaptığınız kaza iş kazasıdır. İşinizi yaparken trafik kazası yapmışınız. İlk fırsatta bulunduğunuz bölgedeki SGK na iş kazası bildiriminde bulunun. Orada gerekli evrakları doldurmanız lazım. Bir dilekçeyle olayın içeriğini anlatın. SGK na başvurduğunuzda yapacağınız işlemleri size söyleyeceklerdir.

Tekrar çok geçmiş olsun...

Tekerlekli Sandalye