Sürekli kısmi iş göremezlik maaşı iptal olur mu

Çiçoz

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 20 Mayıs'ta iş kazası geçirdim ve parmaklarda kısalma oldu heyete girsem raporum %13 civarı çıkacağını biliyorum buna bağlı olarak şirketin bana SÜREKLİ KISMİ İŞ GÖREMEZLİK maaşı bağlaması gerekecek benim aklıma takılan soru şirket ilerleyen zamanlarda iflas devretme veya kapatma sebepleri sunarak bana bağlanan maaştan feragat edebilir mi umarım cevabını bilen bir arkaşadaşımız çıkar şimdiden teşekkür ederim

Çiçoz

Üye
Üye
Alo 170 i aradım bu ödeneği Sgk tarafından ödendiğini söylüyor mali müşavir ve iş ve işçi avukatıda bu ödeneği iş kazası geçirdiğim şirketin ödediğini söylüyor bununla ilgili bilginiz var mı aceba

İsen Buga

Üye
Üye
Alo 170 i aradım bu ödeneği Sgk tarafından ödendiğini söylüyor mali müşavir ve iş ve işçi avukatıda bu ödeneği iş kazası geçirdiğim şirketin ödediğini söylüyor bununla ilgili bilginiz var mı aceba

İşgörmezlik maaşı ise Devlet ödüyor:
Şirket ise iş kazası tazminat veriyor. Dava açın yüklü tazminat alın: hakkınız bu.

Çiçoz

Üye
Üye
Şuanda sağlıkla ilgili bir sorun çıkartmadılar tedavim bitince tekrar işe devam edebileceğimi söylediler ben diyet ödeyip ödemeyeceklerini sorucam tatmin edici bir diyet öderlerse dava açmayı düşünmüyorum lakin genelde sonradan şirkette yük olarak görülüyormuş bu durumdakiler 5 sene şikayet hakkım olduğu için ve en azından tedavim bitene kadar şikayetçi olma konusunda acele etmiyorum

Omer_istanblue

Üye
Üye
Merhaba arkadaşlar 20 Mayıs'ta iş kazası geçirdim ve parmaklarda kısalma oldu heyete girsem raporum %13 civarı çıkacağını biliyorum buna bağlı olarak şirketin bana SÜREKLİ KISMİ İŞ GÖREMEZLİK maaşı bağlaması gerekecek benim aklıma takılan soru şirket ilerleyen zamanlarda iflas devretme veya kapatma sebepleri sunarak bana bağlanan maaştan feragat edebilir mi umarım cevabını bilen bir arkaşadaşımız çıkar şimdiden teşekkür ederim

Ben 2006 dan ber sgk dan aliyorum Emekli oldugundada alicaksin fakat buyuk maaşin tamamini sürekli işgörememezliğinde yarisini
Sgk iş kazasi sonrasi %10 kayip ve uzerine maaş ve saglik guvencesi verir tahsis numarasi açar çaliştiğin şirketle bi alakasi yok sadece sigorta mufetişi işkazasi sonrasi sirketini denetler veya dostya acat işyerinin kuduru varmi önlemleri almişmi diye

Tekerlekli Sandalye