Sürekli rapor alarak izinli sayılsam emekli olurmuyum?

viranesinan78

Üye
Üye
yüzde 70 bipolar bozukluk raporum var sürekli. 22 mart 2013 de ömss sonucu 2. atamada memur olarak işe başladım...ilk on ay pek bi sorun olmadı ama son iki aydır işe geç kalmaya erken uyanamamaya başladım
google dan araştırdığımda 657 memurlar kanununun 105.maddesine göre ruhsal bozukluğu olan memurlar heyet raporu alırlarsa 18 ay raporlu sayılıyormuş yine hastalık geçmezse 1 katına kadar rapor uzatılabiliyor yani 36 aya kadar...yine geçmezse memur hakkında emeklilik işlemi başlatılır diyo
allah korusun bu durumlara kadar gelmek istemiyorum ama hayat bana en kötüsünü düşünmeyi öğretti bu durumda ben emekli olabilirmiyim?
bu kadar raporu parça parça alsam aralarda çalışsam 15 yılı tamamlayıp emekli olabilirmiyim?
bana yardımcı olursanız sevinirim cevaplarınızı bekliyorum...

Sağlık Teknikeri

Üye
Üye
Hocam benzer bir durumla karşılaşmadım ama size verilen raporun bağlayıcılığı var. Kamuda değilde "özelde olsaydınız" iş veren sorun çıkartırdı derdim ama kamuda olmanız nedeniyle izin sürelerinizi kullanıp ara ara çalışarak emeklilik için gerekli süreyi doldurarak emekli olacağınızı sanıyorum.

Tekerlekli Sandalye