Sürekli raporum var vergi indirimi için ankara gidecek

ahmetg.

Üye
Üye
Raporumda düşürülürmü optik atrofi gözle beyin arasındaki damar sinir büzüşmesi tedavisi yok rapor oranım %42 düşürürmü heyet???acil cevap lütfen

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indiirmi başvurusunda hastanenin verdiği oran geçerlidir verilmiş bir mahkeme kararı var. Bu karar sonrasu ankara vergi indirimi başvurusunda eskisi gibi oranı düşrmüyor. Siznde düşürüleceğini pek sanmıyorum.

ahmetg.

Üye
Üye
Vergi indiirmi başvurusunda hastanenin verdiği oran geçerlidir verilmiş bir mahkeme kararı var. Bu karar sonrasu ankara vergi indirimi başvurusunda eskisi gibi oranı düşrmüyor. Siznde düşürüleceğini pek sanmıyorum.
Yani artık rapor oranları düşürülmüyormu ne zamandan beri böyle halilbey bide benim rapor daimi halilbey vergi indirimi için heyete gidiyor dediler ankaraya orda raporu düşürüyorlar dediler de bi size sorayım dedim ?yani nasıl gittise öyle geliyormu yani ???

gülümse_hayata

Üye
Üye
[MENTION=16409]ahmetg.[/MENTION]
Bu konu için sağlık raporları yönetmeliğine madde eklenmiştir. Alınan rapor esas alınır düşüremezler düşürmeleri halinde yargı yoluna başvursanız haklı bulunursunuz. emsal davalar görülmüş ve kazanılmıştır.

Vergi indirimine esas raporlar

MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır.

ahmetg.

Üye
Üye
[MENTION=16409]ahmetg.[/MENTION]
Bu konu için sağlık raporları yönetmeliğine madde eklenmiştir. Alınan rapor esas alınır düşüremezler düşürmeleri halinde yargı yoluna başvursanız haklı bulunursunuz. emsal davalar görülmüş ve kazanılmıştır.

Vergi indirimine esas raporlar

MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır.
Gülüse hayat hanım yani sıkıntı olmaz demi çoook tesekkür ederim

Hakan.60

Üye
Üye
Rahat ol.düşürmez
Olmaz da düşürdü diyelim.mahkeme yolu açık ve kararlar ortada.
Sana sıkıntı olacak bir durum yok yani

Yagmurozgur33

Üye
Üye
Merhaba öncelikle bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim benim yüzde 42 sürekli engelli raporum var babamdan yetim aylığı alıyorum bir yandan da vergi indirimi emekliliği için isteğe bağlı bağkur yatıyorum toplamda 4635 günüm oldu 2000 şubat ayı sigorta başlangıcı ne kadar daha yatırmam gerekli ve nasıl yapılıyor bilgi verirseniz çok sevinirim

Hakan.60

Üye
Üye
% 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün
Şartlarınız tamamlanmış
45 gün prim yatırdıktan sonra dilekçe verip emekliliğe ayrılabilirsiniz.Hayırlı olsun

Tekerlekli Sandalye