Süreli engelli raporları kaç defadan sonra süresize çevrilir?..

orakçı

Üye
Üye
Herkese merhaba arkadaşlar 2018 yılında %53 raporla erken emekli oldum yalnız raporumu 2 senelik verdiler ve 2020'de yeniledim bu sene sonunda tekrar yenileyeceğim yani bu üçüncü olacak bunu daha kaç kere yapmam gerekiyor yani maaşım kesilmemesi için emekliliğimin devam etmesi adına daha kaç kere raporumu yenilemem gerekiyor ya da kaçıncıdan sonra raporumı süresize çevirirler bir fikri olan varsa lütfen bana yardımcı olsun. Beyin tümöründen %20
Venöz yetetsizlikden %20
Psikiyatriden %20 ve
Boyunp fıtıklarından %8 oranların mevcut, şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum herkese sağlıklı günler dilerim.

septik

Editör
Editör
Merhaba,

Süreli rapor verip, daha sonra sürekli olurun bir garantisi yok malesef. sizin olayın kötü yanı önceden vergi indirimi için bir kaç hastalığın toplamını balthazard yöntemiyle hesap edip %40 olması yeterliydi. Son yönetmelik değişikliğinden sonra en ileri durumdaki tek hastalığın oranın %40 olması gerekiyor ki yönetmelik ekindeki listede varsa oda.

osmaniye 80

Üye
Üye
Admin merhaba bir sorum olacak annem 81 yaşında yıllardır parkinson hastası zaten fakat 4 ay önce düşmeye bağlı kalça kırığı yaşadı yatağa bağlı yürüyemiyor o günden beri son 20 gündür hastanede yoğun bakım sonra serviste tedavi sebebi ise kalp yetmezliği akciğer sıvı toplanması koah başladı şeker ve tansiyon var zaten anneme evde bakım maaşı için rapor almak istedim noroloji son 6 ay içinde parkinson tedavisi almadığı öne sürerek heyet degerlendirilemez dedi halbuki görsel bir hastalık su bile icemez tutamaz göğüs 80 kalp 70 ortopedi 38 kbb 41 yazdı endokrin kurulda degerlendirmeli dedi girdik kurula haftaya belli olur dedi sence durum ne olur uzun yazdım kusura bakma

septik

Editör
Editör
Estafurullah, kusur değil aksine anlaşılır olmuş. Parkinson zor bir hastalık, geçmiş olsun. Bakım maaşı için hastaların kendi öz bakımını veya yaşamsal faaliyetlerininin bir veye bir kaçını yardımsız yapamıyor olması şartına çok uyuyor, büyük ihtimalle tam bağımlı rapor olur gibi.

Fakat son zamanlarda zaten bakım maaşı alıpta raporunun yenilenmesini isteyip sonrada bir çok hastanın evde bakım maaşınından yararlandırmamak için atmadıkları takla kalmadığı genelde yarı bağımlı raporlar verldiği duyumlarını alıyoruz, , bu yüzden emin ve net konuşamıyorum, inş sizde bir sıkıntı çıkmadan tam bağımlı verilir.

osmaniye 80

Üye
Üye
Çok teşekkür ederim inşallah öyle olur bu bir haftayı merakla beklemekten başka çare yok internet den bazı hesaplama yöntemleri buldum sanırım oran yüksek olacak ama önemli olan tam bağımlı verilmesi umarım verilir

septik

Editör
Editör
Rica ederim. hayırlısı diyelim.

altinerali

Üye
Üye
Merhaba;
Haziran 1980 doğumluyum, 01.12.1997 sigorta girişliyim. 7038 gün sigortam var. EK'li rapora istinaden emekli olabilirmiyim. 2 yıl süreli rapor verdiler, bunu süresiz olarak nasıl çevirebilirim. 2 yılda bir rapor yenileyebilirim ama 2 yıl sonra bir kanun daha çıkartılıp mağdur bırakılma endişesi var.
göz kanseri için %60, kanser nedeniyle tek göz kaybı için %42, kalp ASD delik kapama %10, ayaktaki yanık sebebiyle %5.
düşünce görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Capture.JPG
    Capture.JPG
    461.9 KB · Görüntüleme: 335

Mert67

Üye
Üye
Rica ederim. hayırlısı diyelim.
Septik bey ben emekli maaşımı ptt den alıyorum promosyon verdiler aldık şimdi banka degişikliği yapmak istiyorum ama ptt prosmosyon verdiği için maaşıma bloke koymuş bu bloke nasıl kalkar başka bankaya maaşımı taşıyabileyim

septik

Editör
Editör
3 Yıllığına promosyon sözleşmesinin içeriğini kimseler bilmeden imzalıyor, dolayısı ile maaşınızı farklı bir yere taşımak istediğinizde, sözleşmeye attığınız imzaya istinaden blokede koyabiliyor malesef.

Benim bildiğim sözleşme gereği size ödenmiş olan promosyon miktarının hak etmediğiniz kısmı geri ödeyerek sözleşmeden kurtulabilmeniz lazım. 444 17 88 Ptt müsteri hizmetlerini arayarak yazdıklarımı teyit ettirip ve daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Mert67

Üye
Üye
3 Yıllığına promosyon sözleşmesinin içeriğini kimseler bilmeden imzalıyor, dolayısı ile maaşınızı farklı bir yere taşımak istediğinizde, sözleşmeye attığınız imzaya istinaden blokede koyabiliyor malesef.

Benim bildiğim sözleşme gereği size ödenmiş olan promosyon miktarının hak etmediğiniz kısmı geri ödeyerek sözleşmeden kurtulabilmeniz lazım. 444 17 88 Ptt müsteri hizmetlerini arayarak yazdıklarımı teyit ettirip ve daha geniş bilgi alabilirsiniz.
Teşekkürler septik bey

mert

Üye
Üye
Septik bey ben emekli maaşımı ptt den alıyorum promosyon verdiler aldık şimdi banka degişikliği yapmak istiyorum ama ptt prosmosyon verdiği için maaşıma bloke koymuş bu bloke nasıl kalkar başka bankaya maaşımı taşıyabileyim
3 yıllık promosyon aldıysanız tabiki günü gelmeden başka bankaya geçiş yapamıyorsunuz ancak aldıgınız bedeli geri öderseniz anca rahmetli babamın başına gelmişti ziraart bankasından

Hakan Kılıçkan

Üye
Üye
Merhaba,

Süreli rapor verip, daha sonra sürekli olurun bir garantisi yok malesef. sizin olayın kötü yanı önceden vergi indirimi için bir kaç hastalığın toplamını balthazard yöntemiyle hesap edip %40 olması yeterliydi. Son yönetmelik değişikliğinden sonra en ileri durumdaki tek hastalığın oranın %40 olması gerekiyor ki yönetmelik ekindeki listede varsa oda.
Üstat günaydın . Ben de arkadaş gibi 3.kez kurula girdim . Bilgi kirliliği çok fazla olduğu için merak edip kurumun bir yetkilisine durumu anlattım . 2021 Eylül ayından önce engelli emekli olanlar hiç bir şekilde bu yönetmelikten etkilenmemekte , o günkü şartlar aynı şekilde korunuyor bilgisini aldım . Görüştüğüm kişi Yetkili ve bu konuya çok hakimdi . Ama çoğu kurum çalışanı bu konu hakkında bilgi sahibi değil. Benim raporum henüz sonuçlanmadı . Sonuçlanınca tekrar yazarım . İyi günler iyi çalışmalar.

Habibe77

Üye
Üye
aldığım raporlarım 1. cisi itiraz ettim 2.cisinde süreli yapmışlar acaba tekrar itiraz etsem süresiz olurmu 2.raporumu teslim ettikten sonra karaciğer biyopsi sonucum çıktı 1.evre siroz bu sonucumu kurulda çıktı olarak sundum ama ondan hiç puan vermemişler sizce ne kadar verirler siroz için %40 ulaşabilirmiyim

Ekli dosyalar

• RAPOR 1.jpeg
    RAPOR 1.jpeg
    163.1 KB · Görüntüleme: 315
  • RAPORR1.jpeg
    RAPORR1.jpeg
    142.5 KB · Görüntüleme: 322
  • RAPOR 2.jpeg
    RAPOR 2.jpeg
    172.4 KB · Görüntüleme: 291
  • RAPORR 2.jpeg
    RAPORR 2.jpeg
    155.6 KB · Görüntüleme: 795

septik

Editör
Editör
Geçmiş olsun, siroz içinde rapora ek oran verilmesi gerekirdi, isterseniz itiraz edin fakat oran olarak bir şey dememiz mümkün olmaz tamamen doktorların takdiri.

Habibe77

Üye
Üye
Teşekkür ederim
Geçmiş olsun, siroz içinde rapora ek oran verilmesi gerekirdi, isterseniz itiraz edin fakat oran olarak bir şey dememiz mümkün olmaz tamamen doktorların takdiri.
Teşekkür ederim aynı rapora kaç defa itiraz hakkımız var

septik

Editör
Editör
Rica ederim. Bir dafe itiraz edilir diye biliyorum.

baran2144

Üye
Üye
bende epilepsi hastasıyım 5 yıllık raporluyum 2. kez aldım 2 senem kaldı
şu an epilepsi hastalarına % kaç veriyorlar

Son düzenleme:

Hakan Kılıçkan

Üye
Üye
Üstat günaydın . Ben de arkadaş gibi 3.kez kurula girdim . Bilgi kirliliği çok fazla olduğu için merak edip kurumun bir yetkilisine durumu anlattım . 2021 Eylül ayından önce engelli emekli olanlar hiç bir şekilde bu yönetmelikten etkilenmemekte , o günkü şartlar aynı şekilde korunuyor bilgisini aldım . Görüştüğüm kişi Yetkili ve bu konuya çok hakimdi . Ama çoğu kurum çalışanı bu konu hakkında bilgi sahibi değil. Benim raporum henüz sonuçlanmadı . Sonuçlanınca tekrar yazarım . İyi günler iyi çalışmalar.
Merhaba,

İyi günler. Ağustos ayında yazdığım yazının devamıdır . Ben 3.kez kurula girmiştim . Sonuç olarak süreli engelli emekliliğim sürekli olarak onaylandı . Önceki yazımda da belirttiğim gibi Eylül 2021 den önce süreli emekli olanların hakları aynen korunuyor ve yine aynı şekilde balthazard formülü uygulanıyor. Önemli olan hastalık oranlarının toplamı %40 dan aşağı düşmemesi gerekiyor. Herkese engelsiz sağlıklı mutlu günler diliyorum.

altinerali

Üye
Üye
Merhaba;
Haziran 1980 doğumluyum, 01.12.1997 sigorta girişliyim. 7038 gün sigortam var. EK'li rapora istinaden emekli olabilirmiyim. 2 yıl süreli rapor verdiler, bunu süresiz olarak nasıl çevirebilirim. 2 yılda bir rapor yenileyebilirim ama 2 yıl sonra bir kanun daha çıkartılıp mağdur bırakılma endişesi var.
göz kanseri için %60, kanser nedeniyle tek göz kaybı için %42, kalp ASD delik kapama %10, ayaktaki yanık sebebiyle %5.
düşünce görüş ve önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.
%80 raporum var. süreli verdiler. bunu nasıl süresiz yapabilirim. yaşadığım rahatsızlıkların geri dönüşü malesef yok ama süreli rapor verdiler.

Tekerlekli Sandalye