Süreli engelli raporları kaç defadan sonra süresize çevrilir?..

mert

Üye
Üye
%80 raporum var. süreli verdiler. bunu nasıl süresiz yapabilirim. yaşadığım rahatsızlıkların geri dönüşü malesef yok ama süreli rapor verdiler.
daha önceki raporun yüzde 56 idi 3 yıllık rapor süresi bitince yüze 81 verdiler kardeşim süreli 2 yıl dr insafına kalmış birşey bazen kızıyorum dr lara yüzde 81 veriyorsun 2 yıllık

İsen Buga

Üye
Üye
Bildiğim şu yönde: aynı hastalık aynı rahatsızlıktan süresi bitimine doğru ikinci kez aynı oran verilirse (artmazsa yada azalmazsa) ondan sonrakisi süresiz olur.

dolayısıyla sizinki artmış o yüzden doktor süreli verir.
%80 raporum var. süreli verdiler. bunu nasıl süresiz yapabilirim. yaşadığım rahatsızlıkların geri dönüşü malesef yok ama süreli rapor verdiler.
ikinci muayenede aynı oran alırsanız süresiz olur. Bildiğim bu yönde...

mert

Üye
Üye
Bildiğim şu yönde: aynı hastalık aynı rahatsızlıktan süresi bitimine doğru ikinci kez aynı oran verilirse (artmazsa yada azalmazsa) ondan sonrakisi süresiz olur.

dolayısıyla sizinki artmış o yüzden doktor süreli verir.

ikinci muayenede aynı oran alırsanız süresiz olur. Bildiğim bu yönde...
hiö verecegini sanmıyorum isen buga kardeşim yüzde 81 veren dr nasıl ikinci defa başvuruda sürekli verecek zayen sürekli olan engelli raporları dahi iki senelige düşürüyorlar mesele oglumun yüzde 56 olan raporunu sürekli yüzde 71 indirdiler bu şaçmalık bence

kcakar

Üye
Üye
Merhaba,

Süreli rapor verip, daha sonra sürekli olurun bir garantisi yok malesef. sizin olayın kötü yanı önceden vergi indirimi için bir kaç hastalığın toplamını balthazard yöntemiyle hesap edip %40 olması yeterliydi. Son yönetmelik değişikliğinden sonra en ileri durumdaki tek hastalığın oranın %40 olması gerekiyor ki yönetmelik ekindeki listede varsa oda.
Merhaba,

Süreli rapor verip, daha sonra sürekli olurun bir garantisi yok malesef. sizin olayın kötü yanı önceden vergi indirimi için bir kaç hastalığın toplamını balthazard yöntemiyle hesap edip %40 olması yeterliydi. Son yönetmelik değişikliğinden sonra en ileri durumdaki tek hastalığın oranın %40 olması gerekiyor ki yönetmelik ekindeki listede varsa oda.
hocam merhaba
2021 yılında vergi indirim yazısı aldım 2 yıllık %36 %10 %10 hastalıktan dolayı. bu sene yenileme için başvurucam. bu dediğinize göre vergi indirim yazısı alamazmıyım. emeklilik için başvuru yapıcaktım. bu dediğiniz yönetmelik yenimidir. yönetmelik nerde yazar bulabilirmiyiz.

ahmet34

Üye
Üye
heyet ıyılesme olasılıgı olan durumlarda surelı verır,oyle durum yoksa suresız verır

nhl

Üye
Üye
merhaba benim yuzde 62 lik suresiz engelli raporum vardi kronik ve ortopedik kronik kanserden dolayi otv muaf arac alabilmek icin raporu yeniledim fakat yeni raporu bir yillik verdiler suresiz raporu bu sekilde sureli yapma haklari varmi bunu tekrar nasil suresiz yapabilirim itiraz etsem cozum olur mu

septik

Editör
Editör
merhaba benim yuzde 62 lik suresiz engelli raporum vardi kronik ve ortopedik kronik kanserden dolayi otv muaf arac alabilmek icin raporu yeniledim fakat yeni raporu bir yillik verdiler suresiz raporu bu sekilde sureli yapma haklari varmi bunu tekrar nasil suresiz yapabilirim itiraz etsem cozum olur mu
İtiraz şansınızı deneyin 1 ay içersinde il sağlık müdürlüğüne itiraz edebilirsiniz.

İsen Buga

Üye
Üye
SADECE ÖTV için alındı ise kaale alma derim. Ancak diğer şıklar değerlendirilsin istemişseniz veya değerlendirilmiş ise Septik kardeşimizin önerisi olacak: Rapor çıkış tarihi itibari ile 30 gün içinde itiraz etmeniz gerekiyor.

Tekerlekli Sandalye