Süreli rapor nedeniyle bakım ücretimiz kesilir mi?

magvali

Üye
süreli raporla evde bakım maaşı alıyoduk.eve bir zarf geldi raporunuzun süresi dolduğu için maaşınız kesilmiştir diye.geçen sene aldığım yeni süresiz raporu götürdüm o zarftan sonra. yenilettim acaba maaşım kesilirmi lütfen cevap yazın:(...................1.ayın 1.de maaşı aldım

gülümse_hayata

Üye
Üye
Maaşınız kesilmez yeni süresiz raporunuz dosyaya eklenip maaşınızın devamını sağlayabilirsiniz.

magvali

Üye
öncelikle sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.bugün itibarı ile raporumu il müdürlüğünde güncellediler ama yinede korkuyorum kesilmesinden maaşın

gülümse_hayata

Üye
Üye
Rica ederim süresiz raporunuzu zaten çıkarmışınız güncelleme işlemide yapılmış sorun çıkacağını düşünmüyorum.

magvali

Üye
Maaşimiz kesilmedi yatti.teşekkürler.

meryem2004

Üye
Üye
rapor süreli ise

evde bakım maaşı için aldığım rapor süreli idi fakat hastenedeki gecikmeden dolayı rapor bir hafta sonra teslim edildi bu bir hafta gecikme yüzünden maaş kesilirmi kesilirse geri başlarmı

zemferi

Üye
Üye
Merhaba.süreli raporların yenilenmesi durumunda yeni alınan rapor %90 fakat ağır engelli kısmında HAYIR işaretli.Aile İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz ediyor ve ağır engelli ibareli rapor alıyor.Bu arada maaşın kesildiği ve ödeme yapılmadığı için geriye dönük aylardaki maaşlar talep edilirse sosyal hizmetler ödeme yapar mı?
bu haklı bir talep midir? teşekkür ederim saygılarımla

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakım ücreti almak için raporda mutlaka "ağır özürlüdür" ibaresinin yazılmış olması gerekiyor. Ancak bizde çoğu zaman rapora "ağır özürlü ibaresinin yazılması unutuluyor" Unutuluyor diyorum çünkü daha sonra itiraz edince bu ibare ekleniyor. Zaten oranın %90 olması ağır özürlü olduğu anlamına gelir. Buna rağmen SHÇ parayı geri alabilirmi? Bu konuda net olarak evet yada hayır demekte zorlanıyorum. Tamamen SHÇ'in insiyatifine kalmış bir durum...

Tekerlekli Sandalye