Süreli rapor sürekliye çevrilirmi?

ısbaslı26

Üye
Üye
selamlar %51 oranla vergi indriminden yararlanmak için rapor aldım . 21 yıl çalışmışlık var 7200 gün prim halen çalışmaktayım .rapor şuan Ankarada uyku apnesi (agır ) .hiper tansiyon ve ordopediden aldım raporu 3 bölümden yani raporda 1 yıl kontrollü yazdı uyku apnesi bu raporun Ankaradan sürekliye çevrilme ihtimali varmı. rapor gelince kontrollü oldugunu varsayalım emekli olsam ilerki yıllarda risk varmı kac yıl sonra sürekliye döner .teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=20156]ısbaslı26[/MENTION] aramıza hoşgeldiniz. Süreli raporun hele vergi indirimi başvurusunda süresize çevrilmesi çok zor. Ama şimdi hatırladığım kadarıyla forumda bir üyemiz süreli raporunun vergi indirimi başvurusunda süresiz olarak onaylandığını yazmıştı. O zaman forumda bayada bu konuyu tartışmış ve şaşırmışTIK. zİRA BEKLENMEYEN BİR DURUMDU. uMARIM SİZİN DURUMUNUZDA BİZİ ŞAŞIRTIR.

demailat

Üye
Üye
[MENTION=20156]ısbaslı26[/MENTION] aramıza hoşgeldiniz. Süreli raporun hele vergi indirimi başvurusunda süresize çevrilmesi çok zor. Ama şimdi hatırladığım kadarıyla forumda bir üyemiz süreli raporunun vergi indirimi başvurusunda süresiz olarak onaylandığını yazmıştı. O zaman forumda bayada bu konuyu tartışmış ve şaşırmışTIK. zİRA BEKLENMEYEN BİR DURUMDU. uMARIM SİZİN DURUMUNUZDA BİZİ ŞAŞIRTIR.
Slm arkadaşlar bende boyun fıtığı ameliyatı oldum %27engelli raporu verdiler sürekli yazıyor şimdide uyku apnesi sendromu var 2ci yatışı yapcam martini birinde cihaz tespiti yapılacak cihaz kullanmam gerekiyormuş ayrıca da hiper tansiyon hastasıyım engelli raporu alabilir miyim düşüncelerinizi yazarmısınız

[device_name] cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

gülümse_hayata

Üye
Üye
Hipertansiyon hastası olduğunuzu söylemişsiniz bunun içinde bir oran belirlenecektir ve daha önceki rapor oranınızda farklılık olacaktır. Rapora itiraz ederek yeniden incelenme sağlanabilir.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Var olan hastalığa "uyku apnesi ve yüksek tansiyon" eklenince kuvvetle muhtemel rapor oranınız %40 ve üstüne çıkabilir.

morcicek

Üye
Üye
Benim raporumda %73 süreli 1 yıl sonra kontrole çağırdılar. Acaba vergi indiriminden yararlanmam halinde erken emekli olabilirmiyim.

Entropi

Üye
Üye
Merhaba
Konuya hakim olanların yanıtlamasını rica ederek şunları sormak istiyorum:
1- süreli rapor ve süreli vergi indirimi ile emekli olup işten ayrilsam, rapor ve vergi indirimi süresi dolunca vergi indirimini yenilemek gerekiyor mu yoksa emekli olup calismadigim için Sgk beni sadece hastaneye kontrole mi yönlendirecek maaşın kesilmemesi için. Yani emekli olduktan sonra Vergi indirim belgesiyle artık hiç bağımız kalmıyor da Sgk ile mi süreci devam ettiriyoruz emeklilikten sonra

Entropi

Üye
Üye
Bir de çalıştığım her ay alacağım emekli maaşının 5 lira arttığını görüyorum sgk sitesinde.
Maaşım da fena sayılmaz. Emekli olursam 2 yıl süreli rapor ve vergi indirimiyle olacagimdan kontrolde yüzde 40 ın altına düşer diye endişe ediyorum.
Emekli olup aynı işyerinde calistirmiyorlar ve buranın imkanları iyi.emekli olursam bağlanacak maaş da çalıştığım ayligin yarısına düşecek.
Sizce emekli olmam mi yoksa gittiği kadar çalışmaya devam mi etmem daha doğru olur.
Teşekkürler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba, emekli olduğunuzda vergi indirimiyle bir işiniz kalmıyor. Zira vergi indirimi sadece aktif çalışma hayatı içinde olan engelliler için geçerli. İşten ayrılmak ayrılmamak tamamen sizin vereceğiniz bir karar. Durumunuzu en iyi siz değerlendirirsiniz.

ısbaslı26

Üye
Üye
selamlar 2017 aralık ayında vergi indiriminden yararlanmak için işlemlere başladım .rapor %51 le ankaraya gitti uyku apnesi agır %35 ortopedi %8 hiper tansiyon ve şeker %20 rapor 1 yıl kontrollü olarak Ankaradan geldi .1 yıl sonra yine aynı işlemlerimi yaptıracağım ? birde bu rapor kaç yıl sonra sürekliye döner ? yorumlarınız için teşekkürler

Entropi

Üye
Üye
Merhaba
Evet raporun süresi dolmadan 45 veya 60 gün önceden işlemlere başlayın çünkü bütün bu yaptiracaginiz işlemlerin zaten 2 aydan önce sonuçlanması zor.arada boşluk olmasın.
Ortopediden % 8 i hangi rahatsızlıktan aldınız sakıncası yoksa yazar mısınız. Diz eklem sorunlarından (menisküs hasarı, bağ kopması vs. )az da olsa oran alabilen arkadaşımız varsa yazabilir mi

Entropi

Üye
Üye
Rapor veya vergi indiriminizin sureliden surekliye dönmesi rahatsizliklarinizin devam edip etmemesine bağlı büyük oranda.genelde birkaç kez yeniledikten sonra hala devam eden rahatsizliklarda surekliye çevrildiği söyleniyor ancak kesin olarak birşey söylemek zor çünkü hastaliginiz,hastane, doktor ,maliye heyeti vs gibi birçok parametreye göre değişebilir

Tekerlekli Sandalye