Süreli raporla emeklilik ve rapor yenilemesi?

knckl

Üye
Üye
Benim %50 1 yıl süreli raporumun dolmasına 3 ay kaldı emekliyim sorum şöyle emekli olduğumda sgk bana herangi bir kağıt göndermedi ben emekli olduğumu e devletten ve evrak takip internetten takip ederek öğrendim ve dün kontrol isteyen hastaneye gittim 10 ekime gün verdi sgk ya uğrayıp herhangi bir işlem yapmam gerekiyormu kimi arkadaşlar sgk dan şu tarihte kontrolünüz var kuruma gelin diye yazı gönderiyorlarmış diyor şubatta emekli oldum her hangi bir yazı gelmedi yardımınızı rica ediyorum.

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Süreli raporla emekli olunduğunda rapor süresi bitmeden emekliliğe esas alınan rapor yenilenip sgk ya verilmeli. Eğer zamanında verilmezsee emeklilik iptal edilir ancak SGK rapor yenilemesine ilişkin yazı gönderiyormu bilmiyorum. Bilgisi olan arkadaşımız var mı?

knckl

Üye
Üye
Halil bey raporu yenilemek için hastaneye gittim heyet için 10 ekime randevu verdiler raporumu yenilediğimde tekrar %40 ve üzeri rapor aldığımda o raporu sgk ya vereceğim beni hastaneye sgk mı sevk etmesi gerekiyor yoksa %40 ve üstü almam yeterlimi iyi akşamlar

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
SGK ya vermelisiniz tabiki.

Tekerlekli Sandalye