Süreli raporla yararlanacağım engelli hakları?

Nihatkaş

Üye
Üye
Sayın Halil Abi: 2022 Engelli kanunundan % 59 ( Sinir sistemi - Polinöropati ) ve ( Üremeyle İnfertilite ) İle ilgili Rapor aldım Fakat süresi 2 Yıl - Süreğen ve Kronik işaretli şimdi ben bu raporumla vergi indirimi için vergi dairesine müracat edeceğim. Eğer Ankara raporumu onaylarsa vergi indiriminden yararlanacağım fakat rapor süresi bitmeden tekrar yenilenmesi mi gerekiyor ve aynı zamanda bu zaman diliminde 2022 kanunundan Maliyeden emekli olabilirmiyim. İkinci sorum 1. Grup sürücü belgesi yani H Ehliyeti alabileceği kanaatine varılmıştır. diye yazıyor aynı zamanda raporda Ortopedi bölümüde işaretlidir. Ötv vergisinden ve Motorlu taşıtlar vergisinden muaf olabilirmiyim.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16987]Nihatkaş[/MENTION] sırasıyla yanıtlamaya çalışayım.
1- Süreli raporla vergi indiriminiz onaylanırsa ön görülen süre bitiminde raporu yenilemek zorundasınız.
2- 2022 engelli maaşı almak için kişinin sigortalı olmaması gerekir. Siz sigortalı olduğunuzdan 2022 maaşı alamazsınız
3- ÖTV indirimli arac alımına ilşkin detaylı bilgi verebnilmemiz için bize engelinizi detaylı olarak yazınız.

abdullahkebabci

Üye
Üye
Slm halil bey ben 2003 yılında 2022 engelli maasina başvuru yaptim ve heyete girdim sürekli raporu aldim ve ayrıca 2022 maaşına baglandim neticede 2011 yılında 3 aylık maaşla geçimini sağlayamadı sigortalı çalışmak zorunda kaldım maaşım kesildi askerlik raporumda kalp kapakciginda hafif daralma ve pulmenur sitenoz var doğuştan kalp rahatsızlığım var kısacası sorum şu şuan size iskura engelli olarak kayıt yaptırmak istedim ve bulunduğum ilde devlet hastanesinden heyet raporu aldim verilen rapor şu şekilde bana kalbimde hafif kalp kapkara yetmezliği pulmenur sitenoz ef 55 aort 65 yazıyor ve bana kalpten 100/10 vermişler kulaktan sorunum var 4yildir kulaga verdiyi oranda şu şekilde bilateral orta derece sensörinöral isitme kaybı sağ 40 sol 47 kulaktan rahatsızlığım bitmedi daha özel hastaneden 5 yıl önce emarim ve raporum var sağ ayaktaki ilik kemiyimin içinde spinal fokal odem var bu şekilde rahatsızım olduğu sürece anadan doğma doğuştan kalp rahatsızlığım var askerlik yapmadım 13 sene 2022 engellli maasi aldim iskura rapor vermek için rapor almak zorunda kaldım raporu da aldim kalpten kapak yetmezliğinden 10 KBB dokturun 24 fizikdokturu ayağımın sonucu bile yazmamış yani ben yeniden rapor çıkarmak için başka hastanede rapor alabilirmiyim

SM-A710F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

abdullahkebabci

Üye
Üye
Halil bey kısacası bana verilen rapor şu şekilde kalp kapak 10 KBB 24 fizikdokturu hiç sonuç vermemiş raporun 100/32 bugün elime geçen rapor bu Halil bey askerlik raporum 100/42 ve ayrıca 2003 yılında sürekli raporum vardı 100/55 simdi o raporun aslında bulamıyorlar saolsun emekli sandığı kayıp edilmiş
Malmudurlugunde sistemde gözükmüyor şimdide yeni rapor çıkardık rapor oranımız düşürdüler ben bu işten hiç birşey anlamadım bana yol yardımı gösterin Halil bey dokturlara tam görevini yapmiyorlar bunuda burdan paylaşmak isterim saygılarımla cevap verirseniz memnun olurum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=16912]abdullahkebabci[/MENTION] , Size verilen %32 lik raporu alıp "il sağlık müdürlüğüne" giderez rapora itiraz ediniz. Yeni rapor için muracaat etseniz bile yakın zamanda rapor alıdğınız için başvurunuz red edilir. En sağlıklısı rapora itiraz etmek. O yolu izleyiniz.

abdullahkebabci

Üye
Üye
Halil bey 100.32 raporumda süregen kronik yazısı ve çarpı işareti var bu ne anlama geliyor anlamadım bu konuyu bilgilerinize verirseniz memun olurum

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hastalığınız kronikmiş. Bunu ifade etmiş.

Tekerlekli Sandalye