Süreli raporumu devamlı yaptırsam ÖMSS'de atanabilirmiyim

viranesinan78

Üye
Üye
raporumun süresi mart 2014 de bitiyor raporumu alırken yetkili psikiyatrist raporunu süreli den devamlıya çeviriyimmi diye sordu ben ömss yi düşünerek hayır devamlı yapmayın dedim
acaba raporumun süresi bitiminde yeni rapor alırken sürekli yapsam raporumu memur olmama bi zararı olurmu cevaplarsanız sevinirim
rahatsızlığım bipolar bozukluk 2000 yılından beri cerrahpaşa nın kontrolündeyim ömss de 72 puan aldım sıralamam önlisans 2156 ikinci alımlarda atanma şansım yüksek gibi görünüyor

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
ÖMSS yi düşünerek neden hayır devamlı yapmayın dedin? ÖMSS de zaten özürlü alımları yapılıyor. Durduk yere macera aramak gibi olmuş senin ki.

viranesinan78

Üye
Üye
yetkili psikiyatrist yanlış yönlendirdi eğer devamlı yaparsan çalışamazsın dedi bu sefer rapor aldığımda sürekli yaptırıcam zaten teşhisimde (tedaviyle işlevselliği düzelmeyen) ibaresi var bipolar bozukluğun bilinen kesin bi tedavisi de yok
halil bey yazdıklarınızdan devamlı raporu alırsam çalışmama bi engel yok sonucana vardım teşekkürler...
size bi sorum daha olacak:ilk tercihlerde 7 tercihimi kamu hast. kurumu vhi ye kullandım çünkü sadece 3001 yani önlisans mezunu olma şartı vardı ama vhi içim gerekli şartların 5. maddesinde 120 saat bilgisayar işletmenliği sertifikası isteniyor yada örgün öğretimde bilgisayar dersi görme şartı aranıyor
1995 yılında meslek lisesinde bilgisayar dersi gördüm bu yeterli olurmu birde neden tercih kılavuzunda dadece 3001 yazarken atanan adaylardan 5. maddedeki şartlar isteniyo aydınlatırsanız sevinirim
bu konuda khk nu aradım onlardanda aydınlatıcı bi cevap alamadım
saygılar...

serr87

Üye
Üye
Sağlık Rapor sahte çok var. Rapor sahte yapan memur girince maaş helal mı. Haram'dır. Allah ıslah etsin.

YassaX

Üye
Üye
viranesinan78 ; Halil Bey Haklı . Size Doktor guzel bir teklif yapmış. ÖMSS Sınavı için ; Özürlü Raporunun Sürekli Olması daha da iyidir . Ancak; Sonuc olarak 2014 Tarihine kadar süreli olan Raporunla da atanma ihtimalin var. 72 Puan ve 2.156 ıncı sıra gayet iyi . Ek Atamalar , 2. ve 3. Atamalarda Şansının olacağı düşüncesindeyim. Engelli Devlet Memurluğu için Sürekli ( Devamlı ) Raporlar Her Zaman daha avantajlıdır . Ancak ; Sizin Raporunuzla da şu anda atanamada sorun olacağını sanmıyorum. Hakkınızda En Hayırlısı Neyse O Olsun ...

Saygılar ...

YassaX

Üye
Üye
serr87 ; Bu konunun ve bu açılan başlığın Sahte Rapor konusuyla bir ilgisi yok . viranesinan78 Arkadaşımızın sorduğu başka birşey . Siz Neden bu konuyu Sahte Rapora getirdiniz onu da anlamış değilim ..

YassaX

Üye
Üye
viranesinan78 ; Yaptığınız Tercihlerde ; Kontenjanların Karşısında 3001 ( Herhangi Bir Ön Lisans Programından Mezun Olmak ) yazıyorsa ve özel şart olarak 6.225 Kodu Yoksa ; Bilgisayar Sertifikası ya da Bilgisayar dersine gerek yok . VKHİ Seçmiş olsaniz bile ;Kontenjanın yanında 3001 Nitelik Kodu ile Birlikte 6.225 Nitelik Kodu ( Bilgisayar İşletmenlik Sertifikası Sahibi Olmak ) Olmadığı sürece Bilgisayar Dersi görmenize ve Setifika Almanıza gerek yok ... Bu konuda Net bir bilgi almak için öncelikle Devlet Personel Başkanlığı'nı aramalısınız ... Ayrıca Sağlık Bakanlığı ya da Türkiye Kamu Hastaneleri KUrumunun İnsan Kaynakları ya da Personel İşlerine Bakan Birimleri Aramanız uygun olacaktır .

Saygılar ...

viranesinan78

Üye
Üye
yassax ilgilendiğin için teşekkürler
benim adıma o arkadaşa cevap yazdığın içinde sağol ben hiç üstüme alınmadım o arkadaşda algılama sorunu var sanırım
birde devlet personel başkanlığını arayayım kafam bi türlü net olamıyo telefondada doğru dürüst cevap vermiyolar o 5. madde nerden çıktı o kafama takılıyor saygılar

YassaX

Üye
Üye
viranesinan78 ; Rica Ederim . Arkadaş Sanırım yanlış anlamış ya da konuları karıştırmış olsa gerek. Sizi çok iyi anlıyorum . Tercihlerde Yanlış bir şey yapıp 2012 ÖMSS Puanınınızın yanmasını istemiyorsunuz ... Cunku Atandıktan sonra ; atandığınız Kontenjanın özelliklerini ve şartlarını sağlayamassanız bu sefer uygunluk alamamış oluyorsunuz , hakkınız bitiyor ... Ancak; şuna dikkat edin : Yazdiğiniz Kontenjanının karşısındaki Öğrenim Durumu NİTELİK KODU nu ve varsa ÖZEL ŞART NİTELİK KODU na cok dikkat edin ... Gitme imkanınız varsa ; bulunduğunuz ilin İL SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNE gidip ; Oradaki PErsonel Şubedeki Yetkililerle görüşebilirsiniz. Çunku ; tüm illerdeki İl Sağlık Müdürlükleri ÖMSS İlk atamadaki Evrak Başvurularını alıyorlar . Ne gerekli Ne Gerekli Degil ; Net Olarak Gidip Şimdiden Öğrenebilirsiniz düşüncesindeyim ... İl Sağlık Müdürlükleri ; Topladıkları Tüm Başvuruları Ankara Merkeze Kendileri gonderecekler .. Sistem o şekilde çalışıyor , Bilginiz Olsun ...

Saygılar ...

viranesinan78

Üye
Üye
sevgili yassax; ilgi ve alakan için teşekkürler...
konuyu fazla uzatmak istemem ama tercih klavuzunu bir kez daha inceledim veri hazırlama ve kontrol işletmenliği için iki seçenek sunmuşlar ilk seçenek sadece 3001 isterken bazılarında 3249 ibaresi var yani bilgisayar programcılığı v.s bölümlerinden mezun olma şartı
şimdi şüphelerim kalktı zannedersem benim yazacağım bölümler sadece 3001 isteyenler...
birde şu rapor işine takıldım bu siteyi keşfetmeden önce sorular beynimi kemirip duruyordu sorularıma cevap bulabilmek çok güzel hepinizden allah c.c razı olsun
acaba diyorum 2014 mart ını beklemeden raporumu sürekli yapmaya gitsem bi problem çıkarmı?

YassaX

Üye
Üye
viranesinan78 ; Amin . İNŞALLAH . ALLAH SENDEN DE ; CÜMLEMİZDEN DE RAZI OLSUN İNŞALLAH ... Rica Ederim . Sadece 3001 ise ; dediğim gibi Bilgisayar Dersi Görmene ve Bilgisayar Sertifikası alamana gerek yok . Özel Şart Olarak birşey yazdığı takidirde dikkat etmelisin . O Şartı Taşıman gerekir. 3001 Nitelik Kodu yaziyorsa sadece ; Ön Lisans Mezunu olduğun icin Bu şartı sağlıyorsun demektir .

Rapor Konusunda sana tavsiyem şudur : Doktorun sana zamanında demiş ya ; Süreli Raporunu istersen Sürekli yapayım diye . Arzu edersen tekrar doktorunla görüş. Raporu Sürekli Yaptığı takdirde ÇALIŞAMAZ Yazmiyorsa ya da İSTİHDAM Hayır Demiyorsa Hic bir sıkıntı olmaz Devlet Memurluğunda. Ancak ; İstihdam = Evet ya da Tedavi ile Çalışma Olanağı Veren Şeklinde ibareler olursa daha iyi olur . Hatta " ÇALIŞTIRILAMAYACAĞI İŞ ALANLARI " Bölümü de Dolu olursa yani birşeyler yazarsa daha iyidir ... Ancak ; Süreli Raporun olduğu icin Süre Bitmeden Tekrar Aynı Hastaneye Yeni Rapor için Başvuramassin diye biliyorum ... Tek Seçeneğin : bulunduğun ilin İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'ne Rapora İtiraz Etmen Gerekir ki ; İşlemler Sıfırdan ve Başka bir Hastaneye Sevk İle başlar . Bunları da göz önüne alasın diye yazdım ...

Saygılar ...

Tekerlekli Sandalye