Süreli Vergi İndirim Belgesi ve Emeklilik

erkan_altıparmak

Üye
Üye
Vergi İndirim Belgesi alarak Şubat ayında tahsis talebim oldu ve bu ay emekliliğim onaylandı.

Ancak aldığım Vergi İndirim Belgesinin süresi Haziran ayında dolacak. Vergi İndirim Belgesini yenilemek için sağlık rapor almak istediğimde hastane beni "sevk olmadan işlem yapamayız" diye geri gönderdi.

Emeklilik kaydı olan ve herhangi bir yerde çalışmayan kişinin sağlık raporu alabilmesi için hastaneye sevkini SGK vb. hangi kurum yapar?

Yardımlarınızı bekliyorum.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tam olarak emin olamasamda SGK nın sevk yapması gerekir diye tahmin ediyorum. Konuya ilşkin net bilgisi, tecrübesi olan arkadaş var mı?

erkan_altıparmak

Üye
Üye
Halil Bey,

Bugün Ankara Sıhhıye SGK'dan aradılar. Sevk işleminin yapılması için dilekçe talep ettiler. Giderek dilekçe dolduracağım ve hastane sevkimi alacağım.

kutlay

Üye
Üye
Selam vergi indiriminden emekli olmuşsunuz hayırlı olsun bişey sorucaktım şuan da nekadar maaş bagladılar ve işe giriş tahiriniz ve kaç günden emekli oldunuz cevabınızı bekliyorum benimde bir yılsonra günüm doluyor merakımdan soruyorum maaş ne bağladılar acaba

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

kutlay

Üye
Üye
Sevk alabilmeniziçin bağlı olduğun ilin fefderdagınına orada vergi indirimi oradaki memura daha önce vergi indirimi aldım süresini uzatmak için sevk istiyorum deyin onlar size yol göstericektir

iPhone cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Tekerlekli Sandalye