Süresi biten rapor nedeniyle kesilen bakım maaşı geri alınırmı?

ilker-34

Üye
Üye
merhaba anneme bakıcı oldum geçen yıl ve 1 yıllık raporu haziran 30 nda süresi bitti. rapor için başvuru yaptık fakat süresinde teslim edemedik 20 gün kadar geç teslim ettik aylık kesildi tabiki ama benim anlamadığım şey eve tekrar heyet gelecek dediler bakacak falan. neyse geldiler gittiler 13 kasımda tekrar aylık devam edecek dediler. buda demek oluorki yaklaşık 4-5 ay maaş alamıycaz bu alamadığımız maaşlar ödenecekmi yoksa sıfırdan başvuru yapmışız gibi kasımda tek maaşla devammı edeceğiz. eğer alamazsak yandık çünkü sağa sola birsürü borç yaptık çalışamıyorum doğal olarak

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Raporu süresinde teslim etmek sizin sorumluluğunuzda olan bir şey. Kesin olmamakla birlikte muhtemelen kurum geri ödeme yapmaz geçen süreler / aylar için.

Hakkı55

Üye
Üye
Halil bey benim oğlumunda rapor süresi dolmuş yeniden rapor çıkarsak kaç günde çıkar raporu 2 yıl değilde süresiz yaptırabiliyormuyuz şimdiden teşekkür ederim..

PRA-LX1 cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Merhaba [MENTION=21201]Hakkı55[/MENTION] raporun süreli yada süresiz olması kişideki hastalık durumuna bağlı bir şey. Siz yada bir başkası kendi istemesiyle rapor süreli verilmez. Sağlık kurulu raporlarının çıkma süresi ilden ile değişiyor. Büyük şehirlerde yoğunluk çok olduğu için geç çıkabiliyor. eğer büyük şehirlerden birindeyseniz 2-3 ay önceden başvurunuz

Tekerlekli Sandalye