Süresiz rapora süreli vergi indirimi?

Akdeniz26

Üye
Üye
Engelli raporu sürekli olan vergi indirimi bulunan insana,vergi indirimi cevabı süreli gelebilirmi?Örneğin %45 kalp+tansiyondan sürekli raporu olana Ankara vergi indirimini sureli yani iki yil gibi cevap verebiliyormu?Örnek var mı?

SM-A720F cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimine esas alınan raporda hastane ne demişse o olur diye verilmiş bir mahkeme kararı var. Dolayısyla hastane kişiye sürekli rapor vermişse vergi indirimi içinde öyle kabul görmeli. Görmüyorsa yasa dışı olur.

REKLİX

Üye
Üye
14/06/2017 Tarihinde almış olduğum %41 SÜREKLİ olan raporumu Ankara sağlık kurulu bu gün telefon ile aramam sonucunda 1yıl kontrol şartı ile onaylandığını ve postaya yarın verileceğini söyledi.emeklilik şartlarımı prim gün ve sgk başlama olarak şartlarım tamam emeklilik işlerine başvuru yaparsam bir yıl sonra yine hastane ve vergi indirim beklemelerini yaşayacakmıyım.bilgi sahibi olan yardımcı olursa sevinirim.tşk

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Vergi indirimi içinmi başvurdunuz siz

Ceviz

Üye
Üye
Emeklilik Süreci
Benim de korkum bu gibi sorunlarla karşılaşmak.
Yaklaşık 9 gün önce %49 sürekli olduğu söylenen vergi indirimi adı altında başvurduğum raporumun onaylandığı hastane kuruluna girdim. 1990 sigorta başlangıcım ve 7900 gün prim ile ssk lı aktif çalışanım.Vergi indirimi için işyerime yazı geldikten kaç ay sonra emeklilik için müracaat etmeliyim.Benim çegincem emekli olduktan sonra raporumun sürekli olmasına rağmen tekrar çağırma, kontrol olduğunda ters doktorlara düşmek. Ya da Maliye de itiraz ediyormuş. Şu anda bir işim var çalışıyorum ama emekli olup ayrıldıktan sonra bu tür durumlarla karşı karşıya kalıp hazır işimi de kaybetmek bayağı bir sıkıntı olur. Bu konu da görüş ve fikirlerinizi paylaşırmısınız arkadaşlar. Teşekkürler.

SM-E500H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

REKLİX

Üye
Üye
evet vergi indirimi için sürekli raporuma 1yıl kontrol şerhi koymuşlar.telefonda öğrendim.her sene tekrar sürekli olan rapordan çıkartma işlemlerini tekrarlayacakmıyım.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
[MENTION=18425]REKLİX[/MENTION]
Vergi indirimi için raporu her yıl yenielmeniz gerekir. Bir başka yol ise süresiz rapora verilen süreli ibaresine itiraz etmek. Ama emekliliğinize 1 yıldan az kalmışsa hiç uğraşmayın. Zaten bilyorsunuz vergi indirimi çalışırken alınıyor.
[MENTION=18904]Ceviz[/MENTION]
Korkunuzu anlıyorum ama o kadarda korkmayın. Sürekli ibareli raporla emekli olupta yıllardır emekli aylığı alan 10 binlerce insan var.

Tekerlekli Sandalye