Süresiz raporlarda rapor tekrarı istenmesi

Mehmet3365

Üye
Üye
Selamlar arkadaşlar, 30 Mart 2017 de % 48 oran ile vergi indiriminden faydalanarak emekli oldum. Uyku apnesi ve şekerden puan aldım. Uyku apne 0ranım saatte 80.4
Mersin Sgk 2017 9. Ayda benimle birlikte birçok kişiyi rapor tekrarına gönderdi. Beni Adana çukurova üniversitesine gönderdi bir gece uyku bölümünde uyutuldum saatte 55 defa apne geçirdiğim belgelendi. 35 uyku apnesi 20 şeker 8 puanda yüksek kolesterolden puan aldım raporum % 53 çıktı.
Sgk daha sonra bizi adana şehir hastanesine gönderdi burada uykuya göğüs doktorları bakıyor dr. Ünvanlarında uzman göğüs dr. Yazıyor uykuyla ilgili bir ibare yok cpap cihazıyla solunumum normalmiş uykuya puan vermediler
Hakem hastane ve sgk uykuya puan vermeyin diye talimat vermiş tuzak kurdular. Kolesterolede puan verilmemiş bu durumda ne yapabilirim. 3. 4. Tekrarlara gönderiliyoruz.
Bukadar rapor tekrarı isteme hakları varmı, hastaneyi dava edecem konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Emekli olurken raporunuz süreklimiydi?

Mehmet3365

Üye
Üye
Evet sürekliydi birçok kişininde sürekliydi aynı durumdayız nisanda 8 ay olacak hastane hastane gezdiriyorlar.
Mersin şehir has. Adana çukurova üniversitesi. Adana şehir hastanesi hepsini gezdik tüm raporları ankaraya göndereceklerini söylediler sonucu adreslere bildireceklermiş.

1/2/3/4 yıl önce emekli olmuş bizlerin kazanılmış hakları yokmu yönetmelik veya oran veya puan değişmiş ise bizi kapsamaması gerekmiyormu. Yasalar bu durumda ne diyor.
Ayrıca mersin sgk ya müfettişlerin geldiğini kişiyi arayarak tarih ve saat belirtip ilaçlarıyla gelmesini istiyorlar.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
İlginç bir durum. Süreli raporla emekli olan kişilerden yeniden rapor istendiğini ve bu şekilde toplu halde istendiğini ilkkez duydum. Aslına bakılırsa bununla ilgili bazı düşüncelerim var. Son aylarda sahte engelli raporu haberleri ayyuka çıktı. Sahte raporla ÖTV indirimli araç alan çete yakalandı vb. gibi.Maliye bunla ilgili bir çalışmada başlattı. Bu sahte rapor işi yada kuşkusu sizede yansımış olabilir.

Mehmet3365

Üye
Üye
Bugün başhekimle görüştüm uyku bölümüne nöroloji bakıyor olsa nöroloji yönetmeliğine göre puan alırsın, fakat adana şehir hastanesinde uykuya göğüs bölümü bakıyor göğüs bölümü yönetmeliğine göre cpap cihazıyla solunum normal olduğundan puan verilmiyormuş. Yönetmelik farklı söylüyor.

Çözüm, dava aç ben raporumu nörolojiden aldım nörolojinin uykuya baktığı hastanelerde rapor tekrarı iste dediler.

Tekerlekli Sandalye