Süreli sağlık kurulu raporu ile emekli olunur mu

Rıdvan bandırma

SMS Activated
Merhaba arkadaşlar
Ben 1973 doğum lüzum. Normal olarak sigortalı çalıştım vebenden istenen 5750 günü doldurup rahatsız lim arttığı için işten ayrıldım .daha sonra şahsi başvuruya fakülte hastane sinden %52 bir yıl süreli sağlık kurulu raporu aldım .bu durumda emeklilik için neler yapılabilir yol gösterirseniz sevinirim Teşekkürler

Selamlar yeni emekli olan %100 rapor var engelli maaşı almaya devam edermi bilgisi olan varsa yazarsa memnun olurum.

Merhaba arkadaşlar
Ben 1973 doğum lüzum. Normal olarak sigortalı çalıştım vebenden istenen 5750 günü doldurup rahatsız lim arttığı için işten ayrıldım .daha sonra şahsi başvuruya fakülte hastane sinden %52 bir yıl süreli sağlık kurulu raporu aldım .bu durumda emeklilik için neler yapılabilir yol gösterirseniz sevinirim Teşekkürler

Arkadaşım ben yeni emekli oldum.önce özür raporunla maliyeye git vergi indirimi için başvur zaten verilen oran neyse onaylanıp ayda geliyor. sonra vergi indirimi raporunla SGK YA gir. emeklilik için başvur.seni emeli ederler. YANLIZ her yıl sağlık raporunu yeniletmen lazım. sağlığın iyleşirse rapor düşerse emekliliğin kesilir.

@Rıdvan Bandırma, ilk sigorta tarihinizi ay gün yıl olarak yazarmısınız. Ek olarak SSK lımı çalışıyorsunuz.
@Hilali, engelli maaşından kastınız 3 aylık olarak ödenen 2022 maaşımı?

Halil bey merhaba
Sigorta giriş:19.04.1995
şuan çalışmıyor um.kurul raporu ile herhangi bir işe giriş yapmadan direk Maliye üzerinde n vergi indirimi için müracaat ta bulunabilir miyim

Merhabalar Rıdvan bey,
17 yıl hizmet süresi, 3920 gün prim sayısıyla emekli olursunuz. Ki zaten bu süreyi doldurmuşsunuz. Yapmanız gerekenler. SSK mensubu engellilerden 1 ekim 2008 öncesi işe başlayanların emeklilik öncesi mutlaka vergi indirimi belgesi almaları gerekmekte. Ve vergi indirimi faal çalışma yaşamı içinde olan engellilere verilir. Bu durumda 2-3 aylığınada olsa bir işyerinde çalışarak veya çalışıyor gözükürek vergi indirimi başvurusu yapmanız gerekmekte. Vergi indirimi başvurunuzun sonucu gelince direk SGK ya emeklilik için başvurabilirsiniz.

Merhaba
İşyerine vergi indirimi hakkı kazandığım dair belge gelmiş.
Ev adresime adıma gönderilen belge daha elime ulaşmadı. İşyerine gönderilen belge ile sgk ya emeklilik için başvursam olur mu? Lutfen acil cevap.

SM-G850FQ cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

Merhabalar Rıdvan bey,
17 yıl hizmet süresi, 3920 gün prim sayısıyla emekli olursunuz. Ki zaten bu süreyi doldurmuşsunuz. Yapmanız gerekenler. SSK mensubu engellilerden 1 ekim 2008 öncesi işe başlayanların emeklilik öncesi mutlaka vergi indirimi belgesi almaları gerekmekte. Ve vergi indirimi faal çalışma yaşamı içinde olan engellilere verilir. Bu durumda 2-3 aylığınada olsa bir işyerinde çalışarak veya çalışıyor gözükürek vergi indirimi başvurusu yapmanız gerekmekte. Vergi indirimi başvurunuzun sonucu gelince direk SGK ya emeklilik için başvurabilirsiniz.
Halil bey sizin dediğiniz ben tam olarak yapmıştım ve emekli oldum.ancak maaş im 1070 tl civarı neden maaşım az aceba bilginiz varmı. 41 oran yaklaşık 4960 gün civarı yanilmiyorsam. 1991 girişim ssk bagkur la beraber.ssk dan emekli oldum maaşım normalmi.teşekkür ederim.bir birde raporun 6 ay likti.günü bitti çünkü uyku apnesı için devlet hastanesi gün verdi ama sıra uzadı ikinci yatisimi ayın 12 de yapacağım sonra raporu alıp heyete tekrar verip sürekli rapor çıkarılacak.

SM-J200H cihazımdan Engelliler.Gen.Tr mobil uygulama ile gönderildi

[MENTION=15945]Rıdvan bandırma[/MENTION]; işyerine gelen belge ile emeklilik için SGK'ya müracaat edebilirsiniz. [MENTION=16583]mbsmah[/MENTION] o civarda alırsınız diye düşünüyorum. Bence normal.

Arkadaslar Merhaba
Evraklarımı tamamlayıp sgk ya verdim.sgk onaylanmış e devlet te görünüyor 01.01.2017 maaş başlangıç diyor.bundan sonra raporumu 1 yıl süreliden süresize çevittirmek olacak.yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Sağlıklı günler dilerim.

Arkadaslar Merhaba
Evraklarımı tamamlayıp sgk ya verdim.sgk onaylanmış e devlet te görünüyor 01.01.2017 maaş başlangıç diyor.bundan sonra raporumu 1 yıl süreliden süresize çevittirmek olacak.yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Sağlıklı günler dilerim.

Ridvan bey, vergi indirimi basvurusu icin girdiginiz yeni is yerinizde, ne kadar sure calistiktan sonra basvuru yapabildiniz ? Minimum bir calsima suresi varmidir.

Levent

Geri