Tansiyon - WPW ve diğer durumlar

omerdoruk

Üye
Üye
Merhabalar rapor alabilmek için dünden itibaren doktorlara görünmeye başladım.
Dr. Sadi Konuk hastanesi

Yalnız doktorların pek ilgilenmediklerini gördüm.

Şöyleki bugün dahiliyenin sevk ettiği kardiyoloji polikliniğinde Dr. Hanım benden illaki önceki raporlarımı istedi bende yok dedim o zaman ben nerden bileceğim dedi. Zaten 6 aydan eski raporları dikkate almıyorlar. E o zaman eski raporu ne istiyorsun.
Tansiyonum var dedim. Raporum varmı diye sormadı bile. Mitral yetmezlik vardı dedim. Yok öyle bir şey dedi. Sonra ekoda azda olsa varmış dedi. Nasıl güveneceksek artık.

Göz doktoruna gittim tansiyona baglı göz damarlarımda genleşme var dedim retinopati başlangıcı var dedim.
Öyle karşıda harfler var dı onlara baktırdı. Sona gözler sağlam dedi. Benim sorunum uzağı görme değildiki yani işin özü sanıyorum itiraz edicem.

Dahiliye egzama için cildiyeye yolladı. Sen neden geldinki egzamaya oran yok dedi. Bende varmış dedim. Sonra sende egzama var deyip egzama ların yerlerini sisteme yazıp beni gönderdi.

İki kolumdada dirsekte Ulnar Tuzak Nöropati var . Doktor buna verilmiyor dedi. Sonrada yok bir emg çektir bakalım dedi.

Psikiyatriye girdim tansiyonum var sinir yapıyor ilaç kullandım dedim. Tansiyon yapar dedi. Dahada bişey demedi.

Sonuç olarak.
EMG Çektirmem gerekiyor

Bunun haricinde kardiyolog
Hipertansiyon % 10
WPW sendromu % 20
EKO : EF 60 hafif MY

yazdı.

Bu durumda % 40 olmuyor.

Cildiyenin ve Psikiyatrinin oran verip vermediğini nasıl öğrenebilirim bişey demediler.

İki kolumdada dirsekte Ulnar Tuzak Nöropati var bundan da oran alabilirmiyim.

Teşekkurler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Tüm branş DR larına göründüyseniz ki zaten rapor çıkartırken görünmeniz gerekir, sizde var olan her hastalığa az çok bir oran verilebilir. Cildiye ve psikiyatr heyet raporu sonrası verilecek oran belli olur. Çıkan sonuçta size haksızlık yapıldığını düşünürseniz rapora itiraz edebilirsiniz.

Muratcan06

Üye
Üye
Öncelikle Herkese Geçmiş Olsun diliyorum, Benim bir kaç sorum olacak cevaplarsanız çok memnun olurum. Dün 3 hastalığımdan dolayı Ankara Keçiören Eğitim ve araştırma hastanesine giderek engel oranımı öğrenmek için başvuru yaptım. Göğüs doktoru astıma %20 , nöroloji doktoru ağır derece uyku apnesine %35 , kkb de oran alamadım. Evrakları teslim ettiğimde memur 01.02.2019 tarihinde saat 13:30 da kurala gireceksin dedi. Şimdi kurulda oranlarımın düşme ihtimali varmı, verilecek rapor sürelimi yoksa süresizmi olur. Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim

Tekerlekli Sandalye