Tapulu Arazi Sahibi Olmak Evde Bakım Maaşı Almaya Engel Olur mu?

ayça52

Üye
Üye
birşey sormak istiyorum bakım maaşı ile ilgili tapu kaydında ne kadar bir yer varsa yani arazi sınırı ne kadar ölümden dolayı mal kaydı oldu üstümüze ama ben kullanmıyorum 22 hisse var bu konuyla ilgili bana yardımcı olabilecek kimse varmı aktif kullanıcı değilim yanlış yere yazmış olabilirim şimdiden özür dilerim ve teşekkür ederim...

gülümse_hayata

Üye
Üye
Evde bakım maaşı kriterlerinde her ne ad altında olursa olsun bütün gelir hesaplanıp evdeki kişi sayısına bölünmesi sonucu 2015 yılı ilk altı ayı için: 572,64 TL geçmemesi gerekmektedir. Her hangi bir gelir getirisi olan mülklerde bu hesaplamaya dahil edilmelidir. Bir getirisi yoksa ve belirlenen kişi başı miktar aşılmıyorsa sorun edecek birşey yok.

uygarçağdaş

Üye
Üye
evet gelir getirmiyorsa pek sorun yok . bilginiz olsun :bakıcınız var para alıyorsanız ve face hesabınız var orada vur patlasın çal oynasın ,bakıcısız dolaşırsanız bunu da face de paylaşırsanız sosyal hizmetler de genellikle izliyor bilesiniz ..

gülümse_hayata

Üye
Üye
Bakım parası alıyor diye insanlar inzivayamı çekilsin bu biraz saçma olmaz mı geliri aşılmıyorsa ve diğer bütün kriterlerde uygunsa sosyal ağlarda eğlenceli anlarından paylaşım da bulunmasının bir sakıncası olacağını düşünmüyorum. Ayrıca farzedinki eğlenceli bir resim paylaştım yanımda arkadaşlarım var yada yok buna kim karışabilir ki?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Yok yahu işi o kadarda büyütmeyin. Sosyal hizmetlerin başka işi yokta kişilerin face hesabınımı izleyecek. Bu teknik açıdan mümkün nede mantıken.

uygarçağdaş

Üye
Üye
Buradaki eğlence durumu ;barlar ,gezi de trekkingler ,derin dalışlar gibi .. bakım parası verilirken ''kendi işini kendi görememe '' kriteridir aslı . bir de bakıcın yanında olmalı mutlaka ..gerisi suistimalle giriyor ..

en az 150 kişilik engelli ve aileleriyle ,(kısa süre gelip gidenler hariç ) diyaliz merkezinin 3-4 apart siteleri ,2-3 oteller gibi uzun ve kısa süreli yaşayan kimselerle 8 yılım geçti . bunların için de bakım parası alan ,5000 tl aylık geliri olanlar da vardı ,karı -koca hem ağır diabet olup ,gözleri de görmeyip ,hiç bir malı -birikimi de olmayıp emekli maaşı 20 tl fazla diye alamayanı da gördüm . 5000 tl geliri olanın günde 5 lira harcadığı zaman aklı çıktığını ,çay ısmarlamamak için az önce senin evinde yemek yemiştir de ,çay bahçesinde hatırlamayanı da bakım parası alıyorlardı .. karısı 1000 km ötede evinde gününü gün edip bakım parasını biriktirip umreye gitti .adam da var yemezlikten gıdasız kalıp ölüp gitti .. karısı da ağladı da ağladı .. daha bakım parası biriktirip hacca gidecekti yaniii .

Tekerlekli Sandalye