Tarhan, Başbakan'a ÖMSS ile Kaç Kişinin İstihdam Edileceğini Soru Önergesi ile Sordu

YassaX

Üye
Üye
CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “29 Nisan 2012 tarihinde yapılacak olan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ile kaç kişi kamuda istihdam edilecektir?” diye sordu.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi.

Soru önergesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yaptığı açıklamaları hatırlatan Tarhan, şu soruları yöneltti:

“Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in çeşitli tarihlerde birçok kez yaptığı açıklamalarda, ÖMSS ile kamuda yaklaşık 20 bin kişinin istihdam edileceğini belirtmesinin dayanağı nedir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in açıkladığı gibi ÖMSS ile yaklaşık 20 bin kişi kamuda istihdam edilecekse, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in aynı sınavla 3 bin 512 personel atanacağını belirtmesinin nedeni nedir?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin birbiriyle çelişen açıklamalarının nedeni hükümetiniz bakanları arasındaki koordinasyonsuzluktan mı yoksa öğretmen atamalarında olduğu gibi hükümetinizin plansız vaatler vermesinden mi kaynaklanmaktadır?”

KAYNAKÇA : http://www.gercekgundem.com/?p=452341

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla; Rica Ederim ...

YassaX

Üye
Üye
yalvaçlı_32 ; TBMM de bir süreç vardır ... Soru Önergesi verilir ve belli bir süre zarfında cevaplanması beklenir .. O işleyişe göre de cevap verilince Kamuoyuna Duyurulur... Bekleyip göreceğiz.. En azından bu konunun bu şekilde Gündeme gelmesi bile cok guzel bir gelişme diye düşünüyorum

YassaX

Üye
Üye
Arkadaşlar açıkçası ben bu Soru Önergesini ; Yine CHP'li Olan Şafak PAYEV Hanımdan beklerdim. Kendisi bir basın toplantısı duzenleyerek, bunu Kamuoyu ile paylaşıp gundeme taşıyabilirdi ve kanımca cok daha etkili Olurdu.. Sonucta; TBMM'ye seçilen ilk engelli kadın olan Şafak Pavey," tüm dünyada savunmasız topluluklar, mülteciler ve engellilerin hakları için yaptığı çalışmalar dolayısıyla" " Cesur Kadınlar ödülüne layık görülen 10 kadından " biri olarak daha cok ses getirirdi. Tabiki tüm dünyadaki engelli hakları önemli, ancak Türkiye için bizleri temsilen secilen Sayın PAYEV'in önceliği bizler olmalı... Nacizane bir dusuncemi paylaşmak istedim ...

V

Vijdanatilla

Guest
ozkancey; Çok güzel söyledin yüreğine sağlık...:)

YassaX

Üye
Üye
Vijdanatilla ; Teşekkür Ederim ...

Tekerlekli Sandalye