Taşeron kardeşlerin çalişma sistemi

ceyya

Üye
Üye
Devlet hastanesinin durumu içler acısı . Ama faturayı ödeyen vatandaş.
Gün içinde yaşadığım bir anı:
Devlet hastanesinden bugüne randevu almıştım randevumu iptal ettiler, barkod almak için sıra bekliyorum. Yaptıracağım işlem ücrete tabii olduğu için randevu alınmıyormuş.
-Rapor dairesine inip evrak almanız gerekiyor dedi taşeron,
-evrak almama gerek yok. Eğer okursanız elinizde ki evrak hem sevk, hemde rapor özelliğinde diyorum.
Sekreterliğe telefon açıyor. Gerek yok diyor, sekreterlikteki taşeron.
Nöroloji dr u hasta kabul etmiyormuş. Ancak şehir dışından ve ücretli olanları kabul ediyormuş. vahhh ki ne vahhh
Başlıyorum doktor doktor gezmeye
Ortopediye gidiyorum. Ortopedi deki taşeron sekreter,
-rapor dairesinden evrak getirmemi istiyor yine. tekrar söylüyorum
-evrağa gerek yok, elinizde ki hem sevk hem rapor. Yok sizi tekrar yormayalım diyor.
Öyle mi dersiniz?

İniyorum rapor dairesine. Anlamıyorlar.
-Buna ne yapacaz diye birbirlerine soruyorlar.
Diyorum ki
-aslında siz hiç bir şey yapmayacaksınız. Drlar benim getirdiğim evrak üzerine kaşe ve imza ve de tanı yazacaklar. Ve sonra siz bu işlemler sonucunda kayda alacaksınız.
-Yok biz size evrak verelim dr lar buna yazsın diyorlar.
-İyi siz bilirsiniz diyorum.
Kimlik bilgilerim resimle birlikte rapor kağıdında olmasına rağmen kimlik istediler ama rapordaki bilgiye göre yazdılar yine. :)
Aldım, işlemleri yaptırdım. geldim yine taşeron kardeşlerimin yanına. Sonucu biliyorum ama niyetim taşeron kardeşlerimin emeklerini zayi etmemek ve icabında işin ehli olmadıklarını kavgasız gürültüsüz anlamalarını sağlamak.
Zurnanın zırt dediği yerdeyiz.
-Şey abla bunda bir yanlışlık olmuş.....
-Eeeeeee.....
-Sizde ki evrakla birlikte tekrar drlara görünmelisiniz. Bu olmaz......
-Yaaaa öyle mi diyorum. Hiç şaşırmadım. Amma velakin sizin hatanızın faturasını ben ödemeyemem. Drlar tanıyı koydu. bi zahmet siz dolaşın drları diyorum
-Olmaz abla
-Neden olmaz ! Onca söylemime rağmen, hatayı yapan sizsiniz. Sizin yaptığınız oluyorsa benim dediğim dünden olur diyorum.
Akılsız başın cezasını hep biz çekecek değiliz ya :)
Paşa paşa drları dolaştılar. Evrağı hazrılayabildiler. Amma velakin raporu kayda geçmediler.:) Belki bu sayede benden sonra gelenlere aynı sorunu yaşatmazsınız diyip yol alıyorum.

Sözün özü: Taşeron kardeşlerimin çalışma sistemi; in aşağıya çık yukarıya.

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Töbe bismillah. :)
Söyleyecek söz bulamıyorum. Güleriz ağlanacak halimize.!

ceyya

Üye
Üye
Maduriyet devam etmekte
Şöyle ki;
Verdikleri raporu İl sağlık müdürlüğü kabul etmedi. Sebep ise Raporda protokol numarası yok, tarih yok, göz doktorunun kaşesi yok ve beraberin de asıl gerekli olan ortopedi doktorunun tanısı yok. Ayrıca Nöroloji doktoru tanı olarak yazdığı cümleyi iki farklı kalemle yazdığı için İl sağlık müdürlüğü bunu sizin yazmadığınızı düşünmem için çok sebep var. Dolayısıyla bu raporla sizi komisyona kabul edemem diye haklı olarak beni bir güzel fırçaladı.
Ben fırçayı kime çekecem peki?
Bende sağlık ihbar hattını arayarak şikayet dilekçesi oluşturdum. Şimdi ise kendimi sorguluyorum. Acaba doğru mu yaptım?

ceyya

Üye
Üye
200 TL lık ne iş yaptılar bunlar? 200 TL hastanenin kasasında, ben sahtekar konumunda :( buyur burdan yak.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam Arkadaşlar,

Bu ülkede bürokrasinin çekilmez çilesi ve kamu kurumlarının teknolojiden uzak, kağıt parçalarıyla sürdürdüğü kokuşmuşluk devlet dairelerinin hepsinde var. Suçu sadece taşeron çalışanlara yüklemek bana ters geldi. Öyle ki taşeronun yaptığı işi, gösterdiği çabayı gösteremeyen bunca kadrolu devlet memuru çalışan varken şimdi sözleşmeli oldukları halde tüm gücüyle ve isteğiyle çalışan hani taşeron ismiyle küçük görülen, eizlen, dışlanan azınlığın hakkını korumak istedim. Biliyorum azınlıksan yada ötekiysen en çok sen ezilirsin bu ülkede ama artık buna birilerinin dur demesi gerekir ve bende burada okuduklarımdan yola çıkarak gördüğüm devlet memurlarının tutum ve davranışlarıyla taşeronların fedakarlıkları arasında gözlemlediğim karşılaştırmayı ifade etmek istiyorum.

Nice kadrolular gördüm sırtını devlete dayamış kılını bile kıpırdatmadan maaşını her ay düzenli olarak alırken, kimi kadrosuzlar gördüm asgari ücretle canını dişine takıp çalışan, alnından ter damlayan :( o yüzden her zaman dediğim gibi ne iş yaparsan yap istersen çöp toplayıcısı ol ama işini hakkettiği gibi yap gerisi önemli değil..

Hayatta karşınıza, yaptığı işe gönül verenler çıksın dileğimle...

ceyya

Üye
Üye
sağlık il müdürlüğü ile görüşmem neticesinde,aile hekiminin biometrik fotolu olmak kaydı ile vereceği sevk ve sağlık raporu mahiyetindeki evrak ile gönderilen uzman hekimlerin aynı evrağa ( yani rapor) tanı koyup uygunluğunu yada uygunsuzluğunu belirtip, protokol no ile birlikte, kaşe ve imza ile size verilecek. Rapor sekreterliğine kayıt yapılacak, sonra siz bu raporu komisyona girmek için bize teslim edeceksiniz dedi. Ama anladığım kadarı ile hiç bir kurumun bundan haberi yok. Kurumların neden bu yönetmelikten haberi olmadığını sorduğum vakit il müdürlüğü bunun mümkün olmadığını, yazılı olarak kurumlara bildirdiklerini söylediler.
Burdan çıkardığım sonuç : ya kurumlar yan gelip yatıyor
ya çalışanlar yan gelip yatıyor,
hastayı sadece para makinesi olarak görüyor
Çözüm ise kendini güncellemeyen kurum ve kuruluşlar ve ayrıca yan gelip yatan, yaptığı işin hakkını vermeyen , konumu hangi statüde olursa olsun, amir,memur, vs çalışanların yaşattıkları maduriyet nispetinde ceza ı müeyyideye maruz kalmaları gerektiğini düşünüyorum. Ben işin ehli olmayan insanlarla bu durumu yaşadım, ne dışlama, ne yerme, ne de aklınıza gelen sebepler değil benim bu ifadeyi kullanmamı sağlayan sebepler.
Aile hekimine dedim ki ben polio sekeliyim. ve ehliyet almak istiyorum. elimde eski raporumu da götürdüm. adam rapora ne yazsa beğenirsiniz. Spastik parapleji. O konumda olan çoğunlukta bir sorun var. bir bir daha 2.... sorun tek yönlü olsa ve sorun benden kaynaklı olsa amenna diyecem.
mesele şu; yeni yönetmelikten haberi yok çalışanın, olmamalı ama oldu. hadi bunu kabul edelim, aynı raporda protokol no,kaşe,tarih, tanının olması gerektiğini, ayrıca aynı cümlenin iki farklı kalemle yazılmaması gerektiğini de mi bilmiyorlar. hadi ben engelliyim ve bunu kabullenmem zor, normal bir insana bunu yapmış olsalardı durum ne olurdu? Onlar otursun,ben onların hatalarını gidermekle meşgul olayım. Bunu mu demek istiyorsunuz? Kim ne işi yapıyorsa hakkını vermeli. Devlet dairelerinin hepsinde var demek benim için çözüm değil

ceyya

Üye
Üye
Yeni ehliyet alması gerekenler için
-Biyometrik fotoğraf
-kimlik
-eski rapor örneği ile Öncelikle AİLE HEKİMİNE
Aile hekimin vereceği Evrak hem rapor, hem sevk mahiyetinde
Kendi tanısını belirterek, uzman doktorlara sevk ediyor. Engel durumuna ve rahatsızlığa göre
-Aile hekiminden alınan raporda fotoğraf kaşeli, imzalı olmalı. Bu raporla birlikte sevk edilen hastaneye gidiliyor.
-Elinizdeki evrağın dışında hiç bir evrağa işlem yaptırmayın.
-Doktorların her yazdığı her bir şeyi kontrol edin,protokol no,tarih, kaşe, tanı. hepsini
-Evrağı rapor sekreterliğine götürüyorsunuz.
-Onlar kayıtla birlikte ya raporu alıyor yada raporu size teslim ediyor.
-Raporu size teslim etmişlerse Siz raporu İl sağlık müdürlüğüne teslim ediyorsunuz
-Sağlık il müdürlüğü size komisyonun toplanacağı güne göre randevu veriyor.
Benim bildiğim bu.
Ama bu hastane çalışanlarının konu hakkında bilgisi yok. ve çok hatalar yapılıyor. tekrarını yaşamamak için dikkatli olmanızda fayda var. Hoş siz ne kadar dikkatli olursanız olun, hastane çalışanları bildiklerini okuyorlar. tepkiye maruz kalsanızda bildiğinizden şaşmayın derim.

04/04/2016
Sonucu
Bugün yine hastanedeydim. herkes beyhude emin olun. yine raporu bana verdiler. Doktorlar bu ne biçim saçmalık derken, sağlık il müdürlüğü de doktorlar için aynı kelimeyi sarf etmişti. rapora kopyala yapıştır ile bir kılıf uydurdular. Sonu ne olur bilmiyorum. Ama ben hastaneye yaşadıklarımla ilgili şikayet dilekçesi verdim. Aynı zamanda 184 sağlık ihbar hattına da durumu bildirdim.
He antiparentez belirtmek istediğim bir konu daha. Şikayet dilekçesini teslim ettiğim görevli abla keşke önceden bana gelseydin diyerek iyi niyet gösterisinde bulundu. Sağolsun. Lakin hadi ben oradan birilerini tanıyorum,hoş ben kimseye rahatsızlık vermek istemediğim için gitmedim. Peki tanıdığı olmayanlar ne yapacak? Halk hep bu şekilde saçma sapan işlerle neden meşgul ediliyor. Tanıdık biri olmadan bunun olması mümkün değil mi?

kartalreis

Üye
Üye
Hangi hastane bahsettiğiniz, sanki hastane değil korku tüneli anlatır gibisiniz?

İsim alabilir miyiz?

ceyya

Üye
Üye
Hiç ama hiç vicdanım sızlamıyor. Taşerona haksızlık etme konusunda. İşin ehli olmayıp haklı rezil rüsva edenler konusunda hiç pişman değilim. Neden mi?
Aynı doktor aynı tanıyı 2 farklı kalemle yazıyor. Ve sağlık il müdürlüğü bu ve bundan farklı sebeplerle raporumu kabul etmiyor, şuan sizi mahkemeye verebilirim. Bu raporda ki bilgiler doğrultusunda diyor. ben tekrar raporla birlikte hastaneye gidiyorum. Doktora durumu izah ediyorum. kalemler farklı olduğu için bunu sizin yazdığınızı teyit etmek amaçlı oraya kaşe ve imza atmanız gerekiyor diyorum. offf taşerona veriyor evrağı. aşağıya kaşeyi basıyor drda imzayı. tekrar diyorum ki kaşeyi hatalı olan yere basmalısınız. Taşeron bu devletin malı herkes istediği gibi kullanamaz diyor. salıyor başından beni.
Raporu yine götürüyorum sağlık il müdürlüğüne, yine aynı sebepten kabul edilmiyor
Söyleyin bana neden kızmayım ben bu taşerona.
Söylenecek çok şey var onlar için.
İşin ehli olmayanlar gelsin başa.
Onlar sefasını sürsün
Vatandaş sürünsün

balkesli

Üye
Üye
Türkiyede olan bir hastalık sanırım bu bir mevki makama geldimi herşeyi ben bilirim havaları karşısındakini hiç dinlememe kala almama durumları bende doktora 10 defa söylemişimdir yasalar değişti diye sonunda imza ve kaşesini aldıktan sonra bana yine inanmayıp güvenmeyip raporu aldı sağlık kuruluna gitti oraya sordu geldiğinde bana yasalar değişmiş diyor oysaki ben ona 3 saat anlattım ve en az 10 defa söyledim yasaların değiştiğini oysaki yasa değişeli 3 ay olmuştu bunu bilmesi gerekir.
türkiyede yaşıyorsanız Allah resmi kurumlara düşürmesin düşersenizde çok sabır diliyorum sizlere :)

Tekerlekli Sandalye