Taşınabilir oksijen konsantratörüne ihtiyacımız var

kul_veysi

Üye
Üye
Maddi olarak durumu fazla iyi olmayan kız kardeşime benim azda olsa desteğimle taşınabilir "oksijen konsantratörü" almak istiyoruz ama neyi alacağımız nasıl güveneceğimiz konusunda yardıma ihtiyacımız var.
Maddi olarak çok yüksek meblalar istiyorlar devlet çalışmadığı için karşılayamayız diyor bizde de 10-12 bin lira verecek maddi durum yok..
Kardeşimin pencereler arkasında dünyaya bakması beni de ailemizi de çok üzüyor..
azda olsa bir kaç saat dışarı çıkması için çaba sarf ediyoruz ama 20-25 kg lık makinelerle ancak kapı önüne çıkabiliyor.
Bu konuda tavsiyeleri olan bilen arkadaşlar yazabilir mi ?

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Kaymakalmlık veya valilik aracılığıyla yardım almayı denediniz mi?

kul_veysi

Üye
Üye
sgk müdürüyle falan görüştük uğraşmayın bakıcı maaşınızıda keserler hem çalışmıyo diye vermezlerde dediler

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Bakıcı maaşının kesilmesi olmaz. SGK müdürü sallamış. Ancak sosyal güvenceniz yoksa sgk karşılamaz tabiki. Valilik yada kaymakamlık aracılığyla yardım talep edebilirsiniz.

kul_veysi

Üye
Üye
Bakıcı maaşının kesilmesi olmaz. SGK müdürü sallamış. Ancak sosyal güvenceniz yoksa sgk karşılamaz tabiki. Valilik yada kaymakamlık aracılığyla yardım talep edebilirsiniz.
Ev içinde kullandığı makinelere yardım verirler bu keyfi sayılıyor onlara göre çalışmadığı için...

Tekerlekli Sandalye