Tavuk karası özürlü raporu hk?

pkz45

Üye
Üye
arkadaslar hepinize merhaba öncelikle ..
benim babam engelli gözlerinde retinitis pigmentosa yani halk arasında tavuk karası diye bilinen bi hastalıqı var .. biz vergi indirimi alcak için rapor aldık %61 olan raporumuzu %14 luk bı dusus yaptılar bızde hemen bulunduqumuz yerin il saqlık mudurluqune itiraz dilekcemızı yazdık bızı devlet hast. sevk ettiler babam orda %73 rapor aldı sonra hakem hastaneye qonderdıler ordan %43 raporu dusurduler ve rapor katılestı ama ben bu işin ucunu bırakmak ıstemıyorum nolur bana dusuncelerınızı paylasın bundan sonra ne yapabilirim babam onunu gormekte zorlanıyor .

Halil Yılmaz

Admin
Yönetici
Hakem hastanesinin verdiği oran kati orandır. Yapılacak herşeyi yapmışsınız. Bundan sonra yapılacak tek şey kalmış oda hukuki yollara başvurmak. Ancak oda çok uzun ve meşakketli bir iş.

Gazoz Agacı

Moderatör
Moderatör
Selam pkz45,

Babanız için çok çok geçmiş olsun. Hayatını tavuk karası denilen hastalığın çaresini aramakla geçiren bir arkadaşım vardı onu hatırlattı babanızın durumu bana. Şu anda tam tamına 7200 civarında günü var ama maalesef vergi indirim hakkı alamadığı için emekli olamıyor :( durumu öyle çok babanıza benziyor ki aynen afedersiniz ama deyim yerindeyse önünü göremiyor ve benim sevgili biricik sosyal devletim (!) kendi hastanesinin verdiği rapora inanmıyor sürekli bir düşürme peşinde ve ne yazık ki dünde her yerde bizler için yaptıkları hizmetleri anlatıp durdular güzel yurdumun dört bir köşesinden '' Biz engelliler için bunları yaptık, yapıyoruz '' çığlıkları yükseldi oysa durum tam da tersi...

Arkadaşım ne kadar uzun sürerse sürsün isterse bu uğurda ömür bitsin ama hakkınızı hukuki yollarla aramaktan vazgeçmeyin. Bazen adalet geç de olsa yerini bulacaktır buna inanın zaten şu an için yapılacak başka bir işlem de yok maalesef.

Hakkınızı aramakla kalın, sağlıcakla kalın,

pkz45

Üye
Üye
A.s kardeşim
dediklerinizde cok haklısınız bende bırakmıyacagım zaten ne olursa olsun .. Bizim hakem hastaneden aldığımız rapor uzerınde bı anarmallık var babamın gozunde hem biyeteral ford miyopi hemde tavuk karası var ama raporda sadece tavuk karası hastalıgı yuzdeye almıslar diğeri yok ayrıca kulak burun bogaz hastalıklarının karşısına yazılmıs tavuk karası hastalıgıda goz hastalıgı ama işte ! hastaneyi aradım bugun bana soyledıkleri o hata olabılırmıs gercekten devletimiz cok adaletlı ..

Tekerlekli Sandalye